REKLAMI GEÇ

ÖNCE BİSİKLET DAĞITTILAR ŞİMDİ FESTİVALİNİ YAPTILAR

ÖNCE BİSİKLET DAĞITTILAR ŞİMDİ FESTİVALİNİ YAPTILAR

Merkezefendi Belediye Başkanı Subaşıoğlu ilçe halkını bisiklet kullanmaya alıştırmakta kararlı. Pedallar bu kez sağlıklı yaşam için çevrildi.

Selami Aydın / DENİZLİSPORHABER / 30 Mayıs 2016 Pazartesi, 12:14

İki yıldır ilköğretim okulu öğrencilerine binlerce bisiklet dağıtarak bisiklet kullanımını teşvik etmeye çalışan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu şimdi de Bisiklet Festivali’nde ilçe halkını buluşturdu.

120 profesyonel bisikletçinin de katıldığı etkinlikte bisikletçiler sağlıklı yaşama pedal çevirdi.

Göveçlik’teki etkinliği Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin de katıldı.

Üç gün süren etkinlikte bisikletçiler teleferik, Laodikya ve Başkarcı İsrafil Deresi’nde yol aldı. Yurt dışından da katılımcıların yer aldığı etkinlikte Denizli’nin doğal ve tarihi güzellikleri bisiklet üzerinde gezildi, kentin kültürü paylaşıldı.

Göveçlik Parkı’ndan start alan festivalde Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de pedal çevirdi. O anlar renkli görüntüler ortaya çıkardı. Uzun bir parkurda başkanların sağlıklı yaşam için çevirdikleri pedal örnek oldu.

ic3

DENİZLİ’NİN GÜZELLİKLERİNİ PAYLAŞTILAR
Pamukkale Bisiklet Derneği Başkanı İsmail Biltekin, Denizli Bisiklet Festivali aracılığı ile Denizli’nin coğrafi güzelliklerini paylaşma fırsatı yakaladıklarını ifade etti. Biltekin, “Yurdun dört bir yanından yüzlerce bisikletçimiz 3 gün boyunca bizlerle beraber olacak. Denizlimizin tarihi yerleri coğrafi güzelliklerin paylaşacağız ve yeni dostluklar kurma fırsatı buluyoruz. Sağlıklı nesiller yetiştirmek, bisiklete olan bilincin kültürünü artırmak için bu faaliyeti gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

ic2

BİSİKLET İLÇESİ
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, belediye olarak 5. sınıf öğrencilerine hediye edilen bisikletlerle ve festivale verilen destekle ilgili, “Merkezefendi bir bisiklet ilçesi olmuştur” diye konuştu. Başkan Subaşıoğlu açıklamasında, “Bu sene ikincisi düzenlenen bisiklet festivali için misafirlerimize ‘Denizlimize, Merkezefendimize hoş geldiniz’ diyoruz. Şu anda Denizli’nin en üst noktasından Göveçlik’ den startı veriyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak bisiklet kültürün yaygınlaşması derinleştirilmesi, zenginleşmesi adına çok önemli projelere imza attık. Bugünde bunun aslında taçlandırılmasını yaşıyoruz. Denizli bir bisiklet şehri olmuştur. Merkezefendi bir bisiklet ilçesi olmuştur” dedi.

ic1

GÜRLESİN DE DESTEK VERDİ
“Farklı aktivitelerle ülkemizin geldiği noktanın halkımıza yansıtılması gerekiyor” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, festivale destek vermelerinin kendilerini mutlu ettiğinin altını çizdi. Başkan Gürlesin, “Pamukkale Bisiklet Derneğimizin ikincisini düzenlemiş olduğu programdayız. Öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Farklı aktivitelerle ülkemizin geldiği noktanın halkımıza yansıtılması gerekiyor.Merkezefendi Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi gibi yeni kurulan belediyeler olarak böyle projelere ciddi destek veriyoruz. Yaklaşık 120 bisikletçi kardeşimiz gelmiş. Burada amaç sağlıklı nesillerin oluşturulması ve bisiklet kültürünü noktasında insanlarda bir bilinç ortaya çıkarmak. Bizde bu anlamda destek verdik” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..