REKLAMI GEÇ

ULUSLARARASI EGE BİSİKLET TURU TAMAMLANDI

ULUSLARARASI EGE BİSİKLET TURU TAMAMLANDI

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Uluslararası Bisiklet Birliği’nin faaliyet programında yer alan Uluslararası Ege Bisiklet Turu, 3 Türk, 5 yabancı takımın katılımı ile 22-25 Ekim tarihlerinde Denizli’de yapıldı

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 26 Ekim 2015 Pazartesi, 18:13

Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ,(DHA)- DENİZLİ, dört gün boyunca bisiklet şölenine sahne oldu.

8 takımdan 66 bisikletçinin pedal çevirdiği turun ilk gününde sporcular Pamukkale’den başlayarak 8 kilometrelik  kulvarda zamana karşı yarıştı. İkinci gün 123 kilometrelik yol yarışı, yoğun yağış altında gerçekleşti. Bisikletçiler turun 3’üncü gününde 129 kilometrelik Pamukkale-Çardak-Pamukkale etabında yarıştı. Turun dün yapılan son etabında startı TÜrkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu verdi.

Pamukkale’den başlayarak Salihağa ve Güzelköy köprülü kavşaklarından dönüşlerle 100 kilometre süren yarışı Torku Konya Şekerspor’dan Rasim Reis 2.56.43’lük dereceyle ilk sırada tamamladı. İkinciliği Bulgar Charalampos Kastralantas, üçüncülüğü ise Sırp Jovan Zekavica elde etti. Genel klasmanda birinciliği ise Torku Konya Şekerspor takımından Ahmet Örken aldı. Denizli’nin önemli bir organizasyonlara ev sahipliği yaptığını söyleyen Gençlik Hizmetlleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, yıl içinde Türkiye Bisiklet Şampiyonası ve 51’inci Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun  5’inci ve 6’ıncı etaplarının Denizli’de yapıldığını, Uluslararası Ege Turu’nun da başarıyla sonuçlandığını söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..