REKLAMI GEÇ

BÜYÜK TEHLİKE

BÜYÜK TEHLİKE

Yeşil siyahlılarda sezon sonunda pek çok futbolcunun sözleşmesinin bitecek olması, futbolcuların bu yılki alacaklarının ise ödenememesi yeni bir çıkmazı getiriyor.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 7 Nisan 2017 Cuma, 10:22

Denizlispor zor durumda. Yeşil siyahlı takım eski futbolcusu Dimov’a olan 200 bin liralık borcu nedeniyle sezon başında iki dönem transfer yasağı cezası alarak ciddi bir çıkmazın içine sürüklendi.

İki dönem transfer yasağının ilkini devre arasında transfer yapamayarak geçiren yeşil siyahlılar sezon başında da aynı durumla karşı karşıya kalacak. Bu nedenle mevcut futbolcularla sözleşme yenilemesi büyük önem taşıyor. Buna karşın pek çok futbolcunun ise sözleşmesi bitiyor.

KİMLERİN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR
Yeşil siyahlılarda kaleciler Asil Kaan ve Zeki’nin yanı sıra Alperen, Cenk, Keremcan, Sankoh, Veli, Ziya, Moritz, Barış, Anıl, Yasin, Cihan ve Tahacan’ın sözleşmesi sona eriyor. Bu futbolcuların bir kısmı ile görüşme yapan yeşil siyahlı yönetim bazı futbolcularından olumlu yanıt alsa da büyük çoğunluğu ile transfer görüşmesini tamamlayamadı. Ligde kritik maçlar öncesi transfer konusu ile futbolcuların kafasını karıştırmak istemeyen yeşil siyahlı kurmayların eli kolu bağlandı.

FUTBOLCULARIN ALACAKLARI ÖDENMEDİ
Uzun süredir primlerle idare eden yeşil siyahlı futbolcular da artık alacaklarının ödenmesini istiyor. Yaklaşık 2 milyon liraya yakın hak edilmiş alacağı bulunan futbolcuların sezon sonuna kadar da 1 milyon liralık daha alacakları bulunuyor.

Düzenli ödeme alamadıkları için sık sık zor durumda kalan futbolculardan bir kısmının kirasını ödeyemediği, bir kısmının ise günlük yaşamını sürdürecek kadar bile para alamadığı iddia ediliyor.

BİR DE PEŞİNAT ÖDENECEK
Bu sezon gösterdikleri performans ile başka takımların da dikkatini çekmeyi başaran yeşil siyahlı futbolcular ile sezon sonuna yakın yeniden masaya oturulmak isteniyor. Fakat futbolcular hem alacaklarının ödenmesinde hem de yeni sezon için peşinatlarında ısrarcı davranıyor. Futbolcuların bir kısmı ise ücretlerinde iyileştirmeye gidilmesini istiyor. Fikstürü giderek kötüleşen Denizlispor’da ücretlerin ödenmemesi saha içindeki sonuçları da olumsuz etkiliyor. Ligde tehlike hattında yer almamasına karşın, üst üste alınacak kötü sonuçlar bu tehlikeyi de beraberinde getirebilir.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..
 

abcd   -  Bağlantı 7 Nisan 2017, 12:35

belediye iki arsa satıp versin denizlispora bu kadar zor mu?
köy hizmetlerinin sahasına yapılan evora evlerinin satış rakamı 514 milyon tl idi başka birşey demeye gerek yoktur sanırım.