REKLAMI GEÇ

BÜYÜKŞEHİR VE DENİZLİSPOR RESMEN BİRLEŞTİLER

BÜYÜKŞEHİR VE DENİZLİSPOR RESMEN BİRLEŞTİLER

Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Denizli Büyükşehir Belediyespor, Denizlispor ile birleşerek bu kulübün altyapısı oldu.

Selami Aydın / DENİZLİSPORHABER / 29 Aralık 2016 Perşembe, 12:00

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; Denizlispor ile Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün birleştiğini açıkladı. Resmi olarak her iki kulüp tek bir yönetim kurulu tarafından yönetilemeyecek olsa da 3. Lig’de mücadele eden Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün tüm yönetim kadrosu Denizlispor tarafından belirlenecek ve yeşil siyahlı kulübün belirleyeceği program doğrultusunda çalışma yapacak.

Bünyesinde 27 spor branşı barındıran Denizli Büyükşehir Belediyespor 11 Ocak’ta olağanüstü genel kurul gerçekleştirecek. Bu tarihe kadar fiilen Denizlispor yönetimi tarafından idare edilecek kulübün ismi değiştirilecek ve yeni bir yönetim göreve getirilecek.

Bu tarihten sonra yeni bir kulüp kurularak 26 amatör spor branşı bu kulübe bağlanacak. Adı değişen Denizli BBSK ise Denizlispor’un altyapısı olarak hizmet verecek.

Yeşil siyahlı yönetim neredeyse tüm futbolcuları ile yollarını ayıran kırmızı beyazlı kulübü borçsuz devralıyor. Hemen transfer çalışması başlatacak olan Denizlispor yönetimi altyapı oyuncularını bu kulüpte değerlendirecek. Alınacak bir kaç takviye ve kulüpte kalan futbolcularla sezon sonunu getirmeye çalışacak.

UZUN ZAMANDIR ARZULUYORDUM
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan iki kulübün birleşmesini çok uzun zamandır arzuladığını söyledi. Kent içi ve dışından son 3 yıldır sürekli kulübün satılması yönünde teklifler aldıklarını söyleyen Zolan, “İyi paralar teklif ettiler ama kulübü bu şekilde vermeye gönlüm razı olmadı. Bizim istediğimiz Denizli’nin evlatlarının futbol oynayacağı bir kulüp olmasıydı. Koşulların olgunlaşmasını bekledik. Şimdi zamanı geldi” dedi.

Kulübü devrettiklerini resmi işlemlerin ise süreç içinde tamamlanacağını söyleyen Başkan Osman Zolan; “Çok uzun zamandır Denizlispor’u destekliyorum. Kim başkanmış yönetimde kim varmış ona bakmadan desteğimi sürdürdüm. Karşılıksız, geri ödemesiz tek destek veren kuruluş biziz. bugün hep bir arada olma ve yeni bir süreç başlatma noktasında ortak karar aldık. Zaten kamuoyu da uzun süredir bunu istiyordu. Bu güne kadar, ’emin’ sıfatıyla görev verdiğimiz başkan Ruşan Uzunoğlu doğru bir yönetim gösterdi. Artık iki koldan yürümenin kimseye bir faydası olmadığı rahatlıkla görülebiliyor. Bu durum zaman zaman farklı algılara da neden oldu. Denizli BBSK’nün Denizlispor ile yarıştığı konusu gündeme geldi. Böyle bir şeyi asla düşünmedik ama çok dillendirildi. Artık söze, izaha gerek kalmadı. Kongre kararı alındı” dedi.

AYNI YÖNETİM ALTINDA OLMAYACAK
İki kulübün statü gereği aynı yönetim altında birleşemeyeceğini de belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan yeni kulübün adı ve renkleri üzerine bir konuşma gerçekleşmediğini isim konusunda da ortak bir çalışmanın yürüyeceğini söyledi. Zolan; “Bu takımda yeni gençler yetişsin istiyoruz. 26 amatör branşı biz yeni bir kulüp kurarak sürdüreceğiz. Ama futbol tek elden yürüyecek. Denizlispor Başkanı Süleyman Urkay bu birleşme konusunda ısrarcı oldu. Uzun süredir bizden talep ediyordu. Arzu edilen birleşme oldu” diye konuştu.

FUTBLCULARA DURUMU ANLATTIK

Denizli BBSK’da tüm futbolculara transfer döneminin açılmasından önce durumun anlatıldığını giden futbolcularla da helalleşildiğini söyleyen Başkan Zolan, “Kimsenin bir kuruş alacağı kalmadı. Tek kuruş borcumuz olmadan kulübü devrediyoruz. Teknik heyet ve transferler konusunda yeni yönetim belirleyici olacak. Bu birleşmenin neden daha önce yapılmadığına gelince; Denizlispor son 5-6 sezondur ligde kalma mücadelesi veriyordu. Sportif başarı bir türlü gelmedi. Bu sezon şartların uygun olduğunu düşündük. Son 3-4 yıldır gönlümden birleşme geçiyordu. Belediyelerin profesyonel kulüplerin, yarışmacı kulüplerin içinde olmasını doğru bulmuyorum. Bundan sonra burası başarılı bir okul olsun” dedi.

URKAY: YILLARDIR İSTİYORDUM
Denizlispor Başkanı Süleyman Urkay ise birleşmeyi yıllardır talep ettiğini belirterek; “Bu birleşme Denizli futbolunu daha üst noktalara taşıyacaktır. Zamanla göreceğiz. Bizim yol haritamız belli. Altyapıya dayalı bir modelimiz var. Buna göre yeni bir takım kurulacak. Takımın ligde bulunduğu konumun bir önemi yok. Biraz hızlı çalışacağız ve transfer yapıp hazırlık sürecini başlatacağız. Öncelikli hedefimiz bu takımı ligde tutmak. Kulübün Denizlispor’un altyapısı olmasını istiyoruz. Denizli’nin çocuklarının profesyonelliğe geçişte kullanacakları bir kulüp haline getireceğiz” diye konuştu.

UZUNOĞLU: NİHAYET KURTULDUM
Denizli Büyükşehir Belediyespor Başkanı Ruşen Uzunoğlu ise 12 yıldır yöneticisi olduğu ve son beş yılında başkanlık yaptığını belirterek; “11 Ocak’ta görevim resmen bitiyor. Altyapı olarak hizmet etmemiz çok daha iyi olacaktır. Hedefim bu görevden kurtulmaktı. Bir türlü fırsat olmadı. Sağlık sorunlarım nedeniyle görevi bırakmak istiyordum. Görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Sorunlu bir kulüptük. Şimdi son 7-8 yıldır futbolcularından tek bir şikayet bile almamış kulübüz. Hiç dosyamız yok. Herkesle helalleşerek ayrıldık. Denizli’nin adını asla bir olumsuzlukla andırmadık. Hayırlı olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..
 

cihan   -  Bağlantı 30 Aralık 2016, 10:34

Denizliye, denizli spora gönül veren herkese hayırlı olsun. hayalim tüm vatandaşlarımızın el ele takımımızı desteklemesi ve ailelerin hafta sonları ne yapalım? diye düşündüklerinde akıllarına hadi maça denizlimizi desteklemeye dediği günlerin gelmesi

orhan   -  Bağlantı 29 Aralık 2016, 12:22

ESKİDEN BİTEK DENİZLİ SPOR VARDI İYİYDİ Bİ TAKIM DAHA KURDULAR BELEDİYE SPOR DİYE BELEDİYENİN BÜTÜN İMKANLARI ONLARA VERİLDİ TABİKİ BÖYLE OLUNCA DENİZLİ SPOR KENDİ KENDİNE CIRPINMAYA BAŞLADI SONUNDA OLMASI GEREKENİ YAPTILAR TESSEKKURLER BAŞKAN ZOLAN