REKLAMI GEÇ

Horozda 5 yolcu

Horozda 5 yolcu

Denizlispor’da transferin durumu henüz netleşmedi ama takımdan gidecekler büyük ölçüde belli oldu.

Selami Aydın / DENİZLİSPORHABER / 2 Ocak 2017 Pazartesi, 12:19

TFF 1. Lig’de bu sezonun ilk yarısında inişli çıkışlı bir görüntü sergileyen, kadro kalitesini skorboarda yansıtma konusunda sıkıntı yaşayan Denizlispor, sezonun ikinci yarısına daha da güçlenmiş olarak girmenin planlarını yapıyor.

Fakat yeşil siyahlı takımın bu isteğine engel olan şey bu kez maddiyat değil. Prosedürle boğuşan yeşil siyahlılar FİFA dosyaları nedeniyle şimdilik transfer yapamıyor. Bazı eski yabancı futbolcuları ile yaşadığı sorunlar nedeniyle transferi durduran Horozlar, bazı kurmaylarını tüm bu sorunları çözmesi için Avrupa’ya göndermeyi planlıyor.

Teknik ekibin özellikle ön tarafta takıma takviye istediğini bilen yeşil siyahlı yönetim bir taraftan da olası transferler için çalışmalarını sürdürüyor.

GELEN BELLİ DEĞİL AMA
Denizlispor’da yapılacak yeni transferler belli değil ama gidecekler büyük ölçüde kesinleşti. Sezon başında takımdan gönderilen Tuna Üzümcü, alacakları ödenmediği gerekçesi ile TFF aracılığıyla Denizlispor’a ihntar çekti ve boşa çıktı. Bu futbolcunun başka bir takımla anlaşması gündemde.

Kadro dışı kalan İsmail Haktan ile takımdan ayrılan Burak Karaduman’ın da büyük olasılıkla takımdan gönderileceği belirtiliyor. Her iki futbolcu da ödemeleri yapılmadığı gerekçesi ile TFF’ye başvurdu. Denizlispor yönetiminin iki futbolcuya da ödeme yaparak kulüp bulmalarını isteyeceği öğrenildi.

Yeşil siyahlılarda sezon başında ne amaçlı transfer edildiği anlaşılmayan, kadroya giremediği gibi takımdan ayrı çalışan Hüseyin Ateş’in de devre arasında gönderileceği öğrenildi.

Son olarak yeşil siyahlı takımda bir dönem ilk 11’in değişmezi olan fakat Denizlispor’u alacakları nedeniyle federasyona şikayet eden kaleci Necati ile de yollar ayrılacak. Yönetim geçtiğimiz gün futbolcunun 105 bin liralık ödemesini yaparak boşa çıkmasını engelledi. Futbolcuya kulüp bulma talimatı verildi.

BELEDİYESPORA KİMLER GİDECEK
Denizlispor pilot takımı olan Denizli Büyükşehir Belediyespor kadrosuna da yeşil siyahlı takımdan takviyeler yapılacak. Teknik Direktör Ali Tandoğan kadrosunda düşünmediği oyuncuları bugün belirleyecek. Denizlispor yönetimi de bu futbolcularla masaya oturarak Belediyespor’da sezon sonuna kadar kiralık olarak oynamalarını isteyecek. Kabul eden futbolcular takımda kalacak, kabul etmeyenler ile de yollar ayrılacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..