REKLAMI GEÇ

Bayan takımı ligden çekildi

Bayan takımı ligden çekildi

Denizli Hanbat Bayan Futbol Takımı, Kadınlar 3. Ligi’nden çekildi. Kulüp Başkanı Özlem Bayram, yönetim kurulunun kararsızlıkları nedeni ile takımı ligden çektiklerini söyledi. Boşta kalan bayan futbolcular Alpler Gençlik ve Spor Kulübü’ne transfer edildiler.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 15 Kasım 2016 Salı, 11:02

Denizli’yi geçtiğimiz yıl TFF Kadınlar 3. Lig 2. Grupta temsil eden Denizli Hanbat Bayan Futbol Takımı, kadınlar liginden çekildi. Denizli Hanbat Bayan Futbol Takımı’nın bu sezon bayanlar liginde yer almayacak olması spor kamuoyunda sürpriz olarak değerlendirildi. Kulüp yönetimi çekirdek kadrosunu bu sezon ilk kez Kadınlar 3.Ligi’nde mücadele edecek olan Alpler Gençlik ve Spor Kulübü’ne bedelsiz olarak transfer etti. Denizli Hanbat Bayan Futbol Kulübü Başkanı Özlem Bayram, yönetim kararsızlıkları nedeni ile ligden çekilme kararı aldıklarını söyledi. Başkan Bayram, “Gelecek yıl şampiyonluğa kovalayacak takım kuracağız” dedi.

ŞAMPİYONLUK KAÇTI
Denizli Hanbat Bayan Futbol Takımı, geçtiğimiz yıl 2.lige çıkma şansını kıl payı kaçırdı. Denizlili bayan futbolcular Konya’da yapılan Play-Off karşılaşmalarında şansızlığına kurban oldular. Sezon başında hedeflerini şampiyonluk olarak belirdiklerini ancak, yönetim içindeki kararsızlıklar nedeni ile istedikleri transferleri gerçekleştiremediklerini ifade eden kulüp başkanı Özlem Bayram, “5 nokta transfer yapacaktık. Ancak yönetim olarak bir türlü fikir birliği yapamadık. Transferde geç kaldık. Hedefimize ulaşamayacağımız için de takımı bu sezonluk ligden çekme kararı aldık” diye konuştu.

ŞAMPİYON OLACAĞIZ
Gelecek yıl daha güçlü takım kuracaklarını ifade eden Denizli Hanbat Bayan Futbol Kulübü Başkanı Özlem Bayram, kulüp faaliyetlerinin ise devam ettiğini söyledi. Gelecek sezon yine 3.ligde mücadele edebileceklerini kaydeden Bayram, “Bu sezon dinleniyoruz. Gelecek yıl bomba gibi bir takım ile liglerde boy göstereceğiz. Çekirdek kadromuzu ise Alpler Gençlik ve Spor Kulübü’ne bedelsiz olarak verdik. Kızlarımız bu sezon bu takımda ter dökecekler” dedi.

ÖNCE EĞİTİM
Kulüp olarak genç kızları kötü alışkanlıklardan uzak tatmak ve geleceğe iyi hazırlamak olduğunu ifade eden Denizli Hanbat Bayan Futbol Kulübü Başkanı Bayram, takımın ligden çekilmesi ile amaçlarından sapma olmadığını söyledi. Bayram, “Sporcularımızın birinci hedefi iyi bir eğitim almaları.  Eğitimli gençler geleceğimizin teminatıdır. Spor yapanlar hayata bakış açıları çok farklılaşıyor.  Bu amaçlar doğrultusunda da çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..