REKLAMI GEÇ

DENİZLİLİ GENÇLER 57. ALAY ŞEHİTLERİ İÇİN BULUŞACAK

DENİZLİLİ  GENÇLER 57. ALAY ŞEHİTLERİ İÇİN BULUŞACAK

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Denizlili gençleri Vefa Yürüyüşü’nde bir araya getiriyor.

Selami Aydın / DENİZLİSPORHABER / 20 Nisan 2017 Perşembe, 15:01

Çanakkale Zaferi’nde kahramanlığı ile destanlaşan 57. Alay şehitleri, Denizli’de 25 Nisan’da gerçekleşecek Vefa Yürüyüşü ile anılacak.

Denizli’de Gençlik Merkezinin organizasyonunda buluşacak gençler, Çanakkale Şehitlerini anmak, onları yad etmek ve 57. Alay ruhunu birlikte yaşamak için buluşacak. 15 Temmuz Şehitler Meydanında buluşacak gençler, pazartesi akşamı izci kulüplerinin desteğiyle Delikliçınar Camii bahçesine kamp çadırları kuracak. O zor günlerin atmosferinin yaşatılacağı programda şehitler dualarla anılacak.

Programın ikinci günü 25 Nisan Salı günü sabah namazı sonrası vatandaşlara 57. Alay’ın son yemeği olan kırık buğday çorbası ikramı olacak. Saat 08.30’da ise Delikliçınar Camii önünden Valilik binasına kadar protokol, Gençlik Merkezi üyesi gençler ve vatandaşlarında katılacağı Şehitler İçin Vefa Yürüyüşü gerçekleştirilecek.

İBANOĞLU’DAN PROGRAMA DAVET
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Çanakkale Savaşlarında destanlaşan 57. Alay ve bu topraklar için şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimiz için bir kez daha bir araya gelecek olmanın gururunu yaşadıklarını kaydetti. İbanoğlu, 24 Nisan Pazartesi akşamı ve 25 Nisan Salı sabahı yapılacak programa, zamanı müsait olan herkesi katılmaya, şühedanın izinden birlikte yürümeye davet etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..