REKLAMI GEÇ

FUTBOL DÜNYASININ ADAY ADAYI

FUTBOL DÜNYASININ ADAY ADAYI

Denizli’deki milletvekili aday adayları içinde futbol kökenli tek isim olan Akın Çelik çalışmalarında camiayı unutmadı, ziyaretler gerçekleştirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 8 Mayıs 2018 Salı, 10:38

Denizli Büyükşehir Belediyespor’da uzun yıllar asbaşkanlık görevi üstlenen futbolun yanı sıra 26 amatör branşta sporcular yetiştiren ve yarışlarda yer almasını sağlayan Akın Çelik, Ak Parti’de milletvekili aday adayı oldu.


Çelik adaylık sürecinde ilk olarak parti teşkilatlarını tek tek ziyaret etti kendini hatırlattı. Saha çalışmalarına ise spor dünyasından başladı.
Genç milletvekili adayı ilk olarak Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen’i makamında ziyaret etti.
Burada amatör kulüplerin durumuna ilişkin bilgi alan Çelik, Denizli amatör futbolunun beklenti ve isteklerini öğrendi.


Çelik’in ikinci durağı ise play-off yarı finalinde Sultanbeyli Belediyespor ile karşılaşacak olan Kızılcabölükspor oldu. Sarı kırmızı takımı antrenmanda ziyaret eden Çelik, Teknik Direktör Hasan Şermet ve öğrencilerine başarı diledi, “Yıllardır olağanüstü işler yaptınız. Denizli’nin adını her zaman en üste taşıdınız. Türkiye liglerine yetiştirdiğiniz futbolcularla, centilmen tavrınızla, doğru yönetilen bir kulüple, istikrarlı bir teknik ekiple örnek oldunuz. Play-off’ta da başarılı olacağınıza ve 2. Lig’e yükseleneceğinize inanıyorum” dedi. Çelik idman sırasında Kızılcabölükspor Başkanı Osman Duran ile de görüş alış verişinde bulundu.


Daha sonra Denizlispor’a bir ziyaret gerçekleştiren Akın Çelik burada Başkan Yardımcısı Taner Atilla ve Sportif Direktör Bülent Ertuğrul tarafından karşılandı. Zorlu bir sezon geçiren yeşil siyahlı camiayı ligde kalma başarısı gösterdiği için kutlayan Çelik, “Denizlispor’un yeri süperlig. Bunu her zaman söylüyoruz. Ama son yıllarda yaşanan talihsizlikler bu hedefe ulaşılmasını imkansız kaldı. Bu dönem iyi bir yönetim ve planlı bir çalışma gördük. Kulübün sırtındaki en büyük yük olan borçların ödenmesinde çok önemli adımlar atıldı. Başta Başkan Mustafa Üstek olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum. Ligin ilk yarısında transfer yasağı olan bir kulüptük. Sezonun ilk haftalarında herkes ligden düşecek ilk takım olarak Denizlispor’u işaret ediyordu. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular ligde kalacaklarına inandılar. Bence biraz daha şanslı olabilseydiler daha da yukarıda yer edinebilirlerdi. Bu sezonu böyle geçti. Artık Denizlispor’un önü açık” diye konuştu.


AK Parti milletvekili aday adayı Akın Çelik son olarak Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Denizli Şubesi Başkanı Bülent Fil’i ziyaret etti. Fil ile görüş alış verişinde bulunan Çelik, “Denizlimizde çok değerli antrenörlerimiz var. Bazı arkadaşlarımız başarıları ile tüm Türkiye’nin dikkatini çekerken bazı arkadaşlarımız henüz bu fırsatı elde edemedi. Biz biliyoruz ki Denizli futbol antrenörü yetiştirmede çok önemli bir okul. Başta Bülent Fil hocamız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kamuoyunda her ne kadar gündeme de gelmemiş olsalar da büyük işler yapıyorlar. Özellikle gelenekselleşen etkinlikleri ile Türkiye’ye örnek olmayı başardılar” dedi.
Ak Parti aday adayı Çelik spor dünyasının adayı olmaktan gurur duyduğunu belirterek, “Ziyaretlerimizde Denizli’deki gerek amatör gerekse futbol camiası da desteklerini esirgemediler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..
 

Ahmet Güngören   -  Bağlantı 8 Mayıs 2018, 16:40

Ya adama sormazlar mı sen Denizli Belediyespor’un başındayken bu Kızılcabölükspor’a karşı her türlü oyunu oynamadın mı? Topçu çaldın tesisten. Gittin Kızılcabölükspor’un başarısız olması için antreman sahası bile verdirmedin! MENFAAT DÜNYASI!!!