REKLAMI GEÇ

OĞUZ: GELECEK SPORDA

OĞUZ: GELECEK SPORDA

Milli eğitim ve gençlik sporun kurmayları toplantıda bir araya geldi. Toplantıdan Denizli’deki her gencin ayağına sporu götürme misyonu çıktı.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 14 Mart 2017 Salı, 10:43

Milli Eğitim Bakanlığı ve Spor Bakanlığı arasında geçen yıl imzalanan iş birliği protokolünün detaylarını konuşmak, Denizli’deki uygulamalar hakkında fikir alış verişinde bulunmak amacı ile Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün üst düzey idarecileri toplantıda bir araya geldi.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, ilçe milli eğitim müdürleri, halk eğitim merkezleri müdürleri, beden eğitimi dersi zümre başkanları, GSİM’nin üst düzey yöneticilerinin katıldığı toplantıda Denizli’de gençlerin spor ile buluşturulması konusu masaya yatırıldı.

Bu güne kadar yapılan çalışmalara ilişkin değerlendirmesinden sonra geleceğin kötü alışkanlıklardan ancak sporla kurtulabileceğini anlatan Milli Eğitim Müdürü Oğuz; “Biz her daim Gençlik ve Spor Bakanlığıyla İş Birliği içerisindeyiz. Beraber çok güzel işlere imza attık ve atmaya devam edeceğiz.Burada sizlere çok işler düşüyor. Hepinizin emeği büyük ama burada beden eğitimi öğretmenlerimize çok daha büyük işler düşüyor. Hep birlikte yeni bir çağ atlayabiliriz, geleceğimizi kötü alışkanlıklarından uzaklaştırabiliriz” dedi.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Oğuz Denizli’ye bir müjde verdi. Tematik Spor Liseleri açılacağını, bu konuda çalışmaların devam ettiğini söyledi.

14032017_milliegitim_ic1

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ise “Geleceğimize yönelik yapabileceğimiz çok şeyler var ve geleceğe dokunmak adına çok farklı şeyler yapmak zorundayız.Milli Eğitim Bakanlığı ile biz çok iyi bir iş birliği içerisindeyiz.Buradan her konuda bize destek veren Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Oğuz’ a ve bizden desteklerini esirgemeyen kurum müdürlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Beden eğitimi öğretmenlerimizin emeği büyük.Türkiye genelinde Denizli ilinde Türkiye 1.si olan öğrencilerimiz var.Bunlar sizlerin sayesinde.Sizden ricam okullarda öğrencilerimizi spora yönlendirelim ve en az bir spor dalında lisans almalarını sağlayalım.Geçtiğimiz aylarda (MEB ve GSB)’nın 81 İl Müdürleri Antalya’da seminerde ortak çalışmalar yaptılar ve önemli kararlar aldılar.Bu çalışmalar önümüzdeki yıllarda faaliyete geçirilecektir.Gelecek dönem için alan taramalarına başlanacak, 4, 5, 6, 7, ve 8.  sınıf öğrencileri arasında 5.sınıflar öncelikli olacak şekilde çalışmalar yapılacak” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Pamukkale Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Zafer Akçay İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili slayt sunumu yaptı. Sonrasında İl Milli Eğitim Şube Müdürü Erdinç Akkaya toplantıya katılanlara Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile ilgili bilgilendirme slayt sunumu yaptı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..