REKLAMI GEÇ

PAÜ’LÜ MİLLİ ATLET ŞAMPİYONLUK İÇİN TAYVAN’DA

PAÜ’LÜ MİLLİ ATLET ŞAMPİYONLUK İÇİN TAYVAN’DA

Tayvan’da yapılacak 2017 Üniversiteler Yaz Olimpiyatları’nda ay-yıldızlı kafilede yer alan Pamukkale Üniversitesi öğrencisi milli atlet Esma Aydemir, 10 bin metre ve yarı maratonda şampiyonluk için mücadele edecek. Okutman Bülent Şenkibar ise, Atletizm Milli Takımı antrenörü olarak görev yapacak.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 17 Ağustos 2017 Perşembe, 10:18

Pamukkale Üniversitesi, spor alanında bir çok uluslararası organizasyona öğrenci göndermeye devam ediyor. Milli takım formasıyla daha önce ülkemizi temsil eden öğrencilerden Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Esma Aydemir, 19- 30 Ağustos tarihleri arasında Tayvan’ın başkenti Taipei’de yapılacak 2017 Üniversiteler Yaz Olimpiyatları’nda yarışacak. Olimpiyat Oyunları’ndan sonra dünyanın en büyük uluslararası spor etkinliği olarak bilinen organizasyonda milli atlet Esma Aydemir 10 bin metre ve yarı maraton da şampiyonluk hedefi ile mücadele edecek.

Esma Aydemir’in, Dünya, Avrupa ve Türkiye’de yapılan şampiyonalarda 10 bin metre, yarı maraton, maraton ve çeşitli mesafelerde şampiyonlukları ve dereceleri bulunuyor.

Öte yandan Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nde Okutman Bülent Şenkibar ise atletizm milli takımı antrenörü olarak görev yapacak.

Türkiye, oyunlara 9 branşta katılacak ve 85 milli sporcu mücadele edecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..