REKLAMI GEÇ

PEHLİVANLAR ER MEYDANINA ÇIKIYOR

PEHLİVANLAR ER MEYDANINA ÇIKIYOR

Beyağaç’ta gelenekselleşen Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri hafta sonunda gerçekleşecek.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 20 Ekim 2016 Perşembe, 11:28

Beyağaç Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Ege’nin Kırkpınar’ı olarak da anılan Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri hafta sonunda sporseverleri buluşturacak. Kırkpınar altın kemer sahibi Hüseyin Çokal’ın adını taşıyan turnuvanın bu yıl yedincisi düzenleniyor. 2014 yılında Türkiye Güreş Federasyonu kararı ile geleneksel statüsüne alınan müsabakalar Hüseyin Çokal Er Meydanı’nda gerçekleşecek.

Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, geçen yılın güreş ağası Zekeriya Önür ve yaşayan efsane Hüseyin Çokal ile birlikte etkinliğin tanıtımını gerçekleştirdi. Bu yılki etkinliğe Beyağaç Belediyesi’nin yanı sıra Önür Gıda firmasının da katkı koyduğunu söyleyen başkan Akçay, “Geleneksel hale getirdiğimiz yağlı pehlivan görüşlerimiz hem güreş severleri buluşturmak hem de ilçemizin tanıtımına katkı sağlamak adına çok önemsediğimiz bir etkinlik.

Turizm açısından son derece özel doğal kaynaklara sahibiz. Bu etkinlik aracılığı ile ilçemizden göç etmiş hemşerilerimizle de yeniden bir arada olmanın mutluluğunu yaşayacağız” dedi.

Güreş Ağası Zekeriya Önür bu yılki etkinliklere katkı koymaktan mutluluk duyduklarını söylerken efsane güreşçi, Ebedi Altın Kemer Sahibi Hüseyin Çokal ise ata sporu güreşin yaygınlaşması için bu tür festivallerin önemine değindi. Etkinlik Pazar sabahı başlayacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..