REKLAMI GEÇ

Satrançta şampiyon okullar belli oldu

Satrançta şampiyon okullar belli oldu

Uğur Okulları’nın ev sahipliğinde yapılan okullararası satranç turnuvasında Emsan, Sıdıka Çalışkan ve Final Lisesi kategorilerinde şampiyon oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 8 Ocak 2018 Pazartesi, 14:11

Daha önce Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen son beş yılda ise Uğur Okulları’nın organize ettiği okullararası satranç turnuvası tamamlandı. Hafta sonunda Uğur Okulları’nın ev sahipliğinde gerçekleşen şampiyonada özellikle orta okul ve lise kategorilerinde son turlar çekişmeye sahne oldu.

İlkokul kategorisinde Emsan İlköğretim Okulu birinci, Yüksekçıta Koleji ikinci ve 1200 Evler İlkokulu üçüncü oldu.

Ortaokul kategorisinde de Sıdıka Çalışkan Ortaokulu liderliği bırakmadı. Özel Pev Okulları’nın ikincilik elde ettiği bu yaş grubunda Bahçeşehir Ortaokulu üçüncü oldu.

Büyük çekişme liseler arasında geçti. Turnuva sonunda bu kategoride ilk üçe giren okullar eşit puanlı olduğu için sıralamayı averajlar belirledi. Denizli Özel Final Okulları’nın birinci oldğu müsabakalarda Erbakır Fen Lisesi ikinci Nevzat Karaalp Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.

Turnuvaya 15 lise 19 takımla, 15 ortaokul 31 takımla ve 19 ­ilkokul 31 takımla katıldı. Toplam 463 sporcunun mücadele ettiği turnuvada dereceye girenler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Turnuvayı Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu da izledi.

Başhakem Ayvaz Polat’ın sunuculuğundaki etkinliği Satranç Denizli İl Temsilcisi Reşat Erdoğan, asbaşkan Halil Hilmi Darı ve Emsan İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Harktı da takip etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..