REKLAMI GEÇ

VAH HOROZİGOM VAH!

VAH HOROZİGOM VAH!

Geçen yıl ligin yayın haklarına ilişkin anlaşmanın gecikmesi nedeniyle 6 hafta maç izleyemeyen Denizlisporlu taraftarlar, ligin ilk haftasında bambaşka bir sorun yaşadı. Taraftarlar Denizli’de maçı izleyecek mekan bulamadı

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 13 Ağustos 2017 Pazar, 12:52

Geçen yıl TFF 1. Lig’in ilk altı haftasında maç yayınları ciddi bir problem olmuştu. Yayıncı kuruluş ile anlaşma yapılmanın gecikmesi sonucu futbolseverler sadece kendi takımlarının değil tüm takımların maçlarını izleme olanağı bulamamıştı.

Bu sezon başında ise sadece Denizlispor sevdalıları için maç eziyete dönüştü.

Karşılaşmayı Bein Sports Max2 kanalından yayınlayan yayıncı kuruluş daha önceden duyurduğu gibi internet üzerinden ücretli maç yayını programını online işlemlerinde anlık uygulamadığı, Dijitürk genel merkezine müracaatla gerçekleştirebildiği için sporseverlerin önemli bölümü maçı izleyemedi.

Adana’ya gidemeyen taraftarlar Denizli’de maç yayını yapan bir mekan arayışına girişti. Sosyal medyadan yapılan çağrılar sonuçsuz kaldı. Aynı anda Göztepe Fenerbahçe maç yayını bulunması ve maç yayını yapan mekanların bu karşılaşmayı tercih etmesi de işleri zorlaştırdı.

Kampüs bölgesinde toplanan taraftarlar ücret karşılığı maçı izlemeyi teklif ettikleri mekanlardan geri çevrildi.

Denizli’deki işletmelere Denizlispor maçını açtıramayan taraftarlara yardım eli Denizli Beşiktaşlılar Derneği’nden geldi. Denizlili kartallar kapılarını hemşerilerine açtı ve Fenerbahçe maçı yerine Denizlispor maçını yayınlayarak taraftarlara ilk maçı izleme şansı verdi. Maçı burada izleyen yeşil siyahlı taraftarlar da maç bitiminde sosyal medya hesaplarından dernek yönetimine teşekkür etti.

Şimdi ilerleyen haftalarda deplasman maçlarında Denizlispor’un maç yayınını açacak bir mekan aranıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..