REKLAMI GEÇ

Denizli’nin yerli Buffon’u, tarihe meydan okuyor

Denizli’nin yerli Buffon’u, tarihe meydan okuyor

Denizli 1. Amatör Küme takımı Honazspor’un kalecisi Murat Aydazer, yaşıyla ve oynadığı futbolla gençlere taş çıkartıyor. 48 yaşında olan ve 35 yıldır lisanslı olarak takımda kalecilik yapan Murat Aydazer, Juventus’un 40 yaşındaki kalecisi Buffon’a adeta meydan okuyor.

Emrah Varol / DENİZLİSPORHABER / 9 Ekim 2017 Pazartesi, 12:33

Denizli 1. Amatör Küme takımı Honazspor’da forma giyen Murat Aydazer, hem yaşı hem de lisansının ilk çıkış tarihiyle dikkat çekiyor. 1982 yılında henüz 13 yaşındayken Kayhanspor’da ilk lisansını çıkaran kaleci Murat Aydazer, tam 35 yıldır lisanslı bir şekilde futbol hayatına devam ediyor.

Kayhanspor’dan sonra birkaç takımda daha kalecilik yapan ancak yıllardır Honazspor’un kalesini koruyan 48 yaşındaki Aydazer, 40 yaşındaki dünyaca ünlü kaleci Buffon’u anımsatıyor.

Juventus ve İtalya Milli Takımı’nın kalecisi olan Buffon da yaşına rağmen sergilediği performans ve profesyonellikle dünya gündeminde sürekli ilk sırada yer alıyor.

Futbola olan tutkusunun çocuk yaşlarda başladığını belirten Aydazer, “Çocukken sokak aralarında oynarken düştük bu sevdaya. Daha sonra bundan tam 35 yıl önce ilk lisansım çıktı. Lisansım çıktıktan sonra birçok takımda oynadım ancak yıllardır Honazspor’un kalesini koruyorum. Bazen yaşım ve fiziğimden dolayı zorlansam da futbol öyle bir aşk ki ben onu bıraksam o beni bırakmıyor. Bu yüzden oynamaya devam ediyorum. Burada amacım sporun her zaman ve şartta yapılabileceğini göstermek. Gençlere de iyi örnek olduğumu düşünüyorum. Sağlığım elverdiği, teknik heyetin de tercihi doğrultusunda oynamaya devam edeceğim’’dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..