REKLAMI GEÇ

ŞAMPİYON YÜZÜCÜDEN BAŞKAN ZOLAN’A ZİYARET

ŞAMPİYON YÜZÜCÜDEN BAŞKAN ZOLAN’A ZİYARET

Avrupa Down Sendromlular Yüzme Şampiyonası’nda (DSISO) 8 madalya kazanarak Denizli’nin gururu olan Türkiye Yüzme Milli Takım sporcusu Muhammet Tuğrul Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 3 Aralık 2015 Perşembe, 12:04

İtalya’da gerçekleştirilen Avrupa Down Sendromlular Yüzme Şampiyonası’nda (DSISO) 8 madalya kazanarak Denizli’nin gururu olan Muhammet Tuğrul Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete, BELTAŞ Genel Müdürü Mehmet Teke, Türkiye Yüzme Milli Takım sporcusu Muhammet Tuğrul Şahin ve annesi Hatice Şahin katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süre önce hayata geçirilen ve down sendromlu gençlerin işlettiği Denizli Büyükşehir Belediyesi Down Kafeterya’nın da çalışanları arasına olan Şahin, Başkan Zolan’a uzun süre sarıldı. Başkan Zolan burada yaptığı konuşmada, Tuğrul Şahin’i yüzme sporunda göstermiş olduğu başarıdan dolayı tebrik ettiğini söyledi. Başkan Zolan, “Tuğrul kardeşimizin girmiş olduğu her yarışmada dereceye girerek madalya alması bizleri mutlu etti. Tuğrul’un yanında olan başta ailesi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Zolan, “Bizler de Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanında yer alıp destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

İtalya’da gösterdiği büyük başarı ile 2016’da düzenlenecek Dünya Yüzme Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Şahin’in Avrupa Down Sendromlular Yüzme Şampiyonası’nda 25 metre,  50 metre ve 100 metre kelebek stilde 3 altın, 200 metre ve 100 metre serbest stilde 2 gümüş ve 200 metre, 100 metre ve 50 metre serbest finalde 3 bronz madalya kazandığı ifade edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..