REKLAMI GEÇ

Kent merkezine iki havuz daha yapılıyor

Kent merkezine iki havuz daha yapılıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, İncilipınar’ın ardından kent merkezinde inşa edilecek Karahasanlı ve Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme havuzları projesi başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 23 Aralık 2016 Cuma, 17:37

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın spor tesislerine yönelik yatırımları sürüyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezi ve ilçelerde inşa edilecek kapalı yüzme havuzu çalışmaları devam ediyor. Tamamlanma aşamasına gelen İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu’nun ardından Denizli merkezdeki Karahasanlı ve Dokuzkavaklar mahallelerine yapılacak olan iki kapalı yüzme havuzunda daha ilk kazma vuruldu.

Karahasanlı Mahallesi’nde inşa edilecek kapalı üzme havuzu 3835 metrekare alanda oluşacak. Tesiste 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 1 adet eğitim havuzu ve tribün, 2 adet çok amaçlı salon, 2 adet antrenör odası, idare odası, doktor odası, kafeterya ve mescit yer alacak.

HER BİRİ BİRER SPOR KOMPLEKSİ

Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzu ise 2200 metrekarelik kapalı alanda inşa edilecek. İçerisinde 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 1 adet eğitim havuzu ve tribün, 2 adet çok amaçlı salon, idare odası, kafeterya, antrenör odası, doktor odası ve mescit bulunacak. Bir spor kompleksi olarak hizmet verecek her iki tesis; kadın, erkek, çocuk, yetişkin, yaşlı tüm halkın kullanımına sunulacak. Tesiste Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin başta yüzme olmak üzere farklı spor dallarında ücretsiz kursları olacak.

“HALKIMIZ YÜZME ÖĞRENSİN İSTİYORUZ”

Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşları spor yapmaya teşvik eden yatırımlar gerçekleştirmeye devam ettiğini belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Projeler çerçevesinde kent geneli ve ilçelerde 7 kapalı yüzme havuzu yapacağımızın sözünü verdik. İncilipınar’daki tesisimiz tamamlanma aşamasına getirildi. Kısa süre önce Acıpayam ilçemizdeki tesisimize de başladık. Şimdi ise Dokuzkavaklar ve Karahasanlı Kapalı Yüzme Havuzlarında da çalışmalara başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah söz verdiğimiz tüm yatırımlarımızı kısa sürede hayata geçireceğiz. İnşallah Denizlimizde yüzme bilmeyen kalmayacak. Tesislerimizde ücretsiz yüzme eğitimleri vermeye devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..