REKLAMI GEÇ

DEGİAD BASKETBOL TURNUVASI İÇİN GERİ SAYIM

DEGİAD BASKETBOL TURNUVASI İÇİN GERİ SAYIM

DEGİAD üyelerinin ve konuk takımların katıldığı Basketbol Turnuvası 1 Aralık’ta başlıyor.Turnuvada 22 takım boy gösterecek.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 25 Kasım 2019 Pazartesi, 16:51

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nin gelenekselleşen basketbol turnuvası bu yıl beşinci kez düzenlendi. Geçen yıl olduğu gibi yine Yüksekçıta Okulları ile birlikte gerçekleştirilecek olan turnuva 1 Aralık’ta başlayacak. DEGİAD üyelerinin oluşturduğu ve konuk takımların da katılım gösterdiği turnuvada bu yıl 22 takım 172 sporcu ile boy gösterecek. Maçlar Yüksekçıta Okulları’na ait spor salonunda oynanacak. Turnuva öncesinde takımlar antrenmanlarını ara vermeksizin sürdürüyor.

Turnuva boyunca birbiriyle mücadele edecek takımları ve takımların yer alacakları grupları belirlemek üzere yapılan kura çekimi, DEGİAD Sadık Emre Çaputçu Yönetim Binası’nda Türkiye Basketbol Federasyonu yöneticisi ve eski milli sporcu Hüseyin Beşok tarafından yapıldı. Kura çekimi sonrası turnuvaya katılacak oyuncular ve DEGİAD üyeleri ile yapılacak olan “Birlikte Bir Akşam” yemeği organizasyonunda Türkiye Basketbol Federasyonu Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat ESER de DEGİAD’ın davetlisi olarak yerini alacak.

DEGİAD SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ HEDEFİNDE
Yıllardır birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan DEGİAD, bu sene de bu turnuva kapsamında sosyal sorumluluk projesi yapmayı hedefliyor. Basketbol kültürünü canlandırmak ve her bireyin yaşadığı çevrede eşit imkânlarla basketbol oynayabilmesini sağlamak amacıyla okullardaki ihtiyaç durumuna göre basketbol sahası ve potaları kurmayı hedefleniyor.

DEGİAD TURNUVASI MARKA HALİNE GELDİ
DEGİAD Başkanı Hakan Urhan konuyla ilgili olarak bu yıl 5.sini düzenleyecek oldukları basketbol turnuvasını her sene üyelerin iple çektiğini ve her yıl bir önceki yıldan daha iyi bir turnuva yaparak bu turnuvanın Denizli ilinde bir marka haline geldiğini belirtti. Bu yıl düzenlenen turnuvada kura çekiminden açılış törenine, turnuva içi etkinliklerden final four etkinliklerine kadar birçok sürprizin oyuncuları ve taraftarları beklediğini de sözlerine ekledi. URHAN, DEGİAD – Yüksekçıta Okulları Basketbol Turnuvası’nın kapılarının tüm Denizli halkına ve basketbol severlere açık olduğunu söyleyerek sözlerine noktayı koydu.

DEGİAD Sosyal Faaliyetler Komisyonu Başkanı Serdar Dinç ise, bu seneki turnuvanın rekor katılımla gerçekleşeceğini; ayrıca turnuvanın kura çekilişinin eski milli takım oyuncusu ve TBF Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok tarafından yapılacak olmasının DEGİAD Basketbol Turnuvası’nın marka değerine büyük katkı yapacağını belirtti. 2 yıldır planladıkları ve bu yıl hayata geçirecek oldukları sosyal sorumluluk projesinin de turnuvanın hazırlık aşamalarında heyecanlarını artırdığını belirten Dinç, DEGİAD olarak yeni sporcuların yetişmesine katkı sağlamak adına bazı okullarda basketbol sahalarını yenileme projesini en kısa zamanda başlatacaklarını söyleyerek sözlerini bitirdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..