REKLAMI GEÇ

Deveciler’den TBF’ye çağrı: Belgeleri açıklayın

Deveciler’den TBF’ye çağrı: Belgeleri açıklayın

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başkanı Veli Deveciler, kendileri yerine Fethiye Belediye Spor Kulübü’nü BSL’ye alan federasyonun başvuran diğer kulüplerin belgelerini açıklamasını istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 19 Eylül 2020 Cumartesi, 13:43

Basketbol Federasyonu’nun İNG Basketbol Süper Ligi’ne Fethiye ekibini almalarına tepki gösteren Veli Deveciler, BSL için başvuran kulüplerin belgelerinin TBF tarafından paylaşılmasını istedi.

Deveciler, “Bilindiği üzere; TBF, Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübünün, 2019-2020 sezonu (Pandemi nedeniyle 6 hafta kala ve play-off’lar oynamadan bitirilmiştir) TBL sıralama önceliği dikkate alınarak İNG Basketbol Süper Ligine alınmasına karar verildiğini duyurmuştur” dedi.

KARAR TALİMATA AYKIRI
Alınan kararın talimatlara aykırı olduğunu öne süren Deveciler, “BSL Yönetim Esasları 10.2 maddesi uyarınca, verilen karar talimata aykırıdır. Talimata göre, birinci sıradaki takımın lige alınmasından sonra ikinci bir takımın lige alınması halinde, takımlar arasında sıralamaya bağlı kalınmaksızın, Kulübün mali, idari yapısı, sportif faaliyetleri, salon şartları, şehrin imkanları dikkate alınarak takım seçimi yapılır. Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü tüm şartları eksiksiz sağlamaktadır. İNG Basketbol Süper Ligi’ne katılma arzusunu herkesten çok gösteren, daha önceki başvurusu hukuka aykırı olarak teminat mektubu eksikliği nedeniyle reddedilen ve tek başına yapmış olduğu hukuki mücadele sonucunda, Tahkim Kurulu kararıyla haklılığı ortaya çıkan, liglerin bir takım eksik oynanması gibi bir olumsuzluğu çözme cesaretini gösteren, Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Kulübünün ve daha önce Lige katılım için hiç bir çabasına şahit olmadığımız diğer başvurucu Kulüplerin 18.09.2020 tarihi itibarıyla, bahsedilen şartları taşıyıp taşımadığını gösterir, Federasyona sunmuş olduğu belgeleri ve ilgili Yönetim Kurulu kararının, TBF resmî sitesinden, kamuoyuyla paylaşılmasını, başvurucu kulüplere birer suretlerinin gönderilmesini isteme hakkı vardır.

TBF RESMİ SİTESİNDE YAYINLANMALI
Bu sebeple, konunun önemi, şeffaflık ve eşit işlem şartı gereği, ilgili belgelerin TBF resmî sitesinde yayınlanarak kamuoyunun bilgilendirilmesi ve diğer başvurucu Kulüplerin son gün müracaat ettiği dikkate alındığında, bir günde yapılan değerlendirme neticesinde alınan Yönetim Kurulu kararının paylaşılmasını, başvurucu kulüplere, her başvurucunun evraklarının resmî şekilde gönderilmesini, saygı ile talep ederiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..