REKLAMI GEÇ

Merkezefendi Basket Konyaspor’u deplasmanda farklı yendi

Merkezefendi Basket Konyaspor’u deplasmanda farklı yendi

BŞ Hastaneleri Konyaspor maça, Murat-Oğulcan-Hazer-Dusan-Arda beşlisi ile başlarken, Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Collins-Serkan-Hakan-Coleby-Hakan’dan oluşan beşi ile sahaya çıktı. Dengeli başlayan karşılaşmada ilk 4 dakika 7-7 beraberlik ile geçildi. Yayın gerisinden etkili olarak 11-0’lık seri yakalayan Merkezefendi çeyrek sonu farkı açtı. İlk çeyrek 24-17 Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket önde bitirdi. İkinci çeyreğe Konyaspor Kaan’ın üçlüğüyle başlasa da devamını getirmekte zorlandı. Merkezefendi Denizli Basket yakaladığı ritmi…

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 15 Mart 2021 Pazartesi, 10:32

BŞ Hastaneleri Konyaspor maça, Murat-Oğulcan-Hazer-Dusan-Arda beşlisi ile başlarken, Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Collins-Serkan-Hakan-Coleby-Hakan’dan oluşan beşi ile sahaya çıktı.

Dengeli başlayan karşılaşmada ilk 4 dakika 7-7 beraberlik ile geçildi. Yayın gerisinden etkili olarak 11-0’lık seri yakalayan Merkezefendi çeyrek sonu farkı açtı. İlk çeyrek 24-17 Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket önde bitirdi.

İkinci çeyreğe Konyaspor Kaan’ın üçlüğüyle başlasa da devamını getirmekte zorlandı. Merkezefendi Denizli Basket yakaladığı ritmi bu çeyrekte de sürdürerek farkı açmaya devam etti. İkinci çeyrek 43-31 Merkezefendi üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrekte de tutuk başlayan Konya, Merkezefendi’ye yetişmekte zorlandı. Tempolu oyununu bu çeyrekte de sürdüren Merkezefendi, pota altında arka arkaya basketi kaydederek farkı açmaya devam etti. Üçüncü çeyreği 63-43 Merkezefendi önde noktaladı.

Farkın da etkisiyle rahat bir son çeyrek geçiren Merkezefendi, karşılaşmadan 87-52 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar…
BŞ Hastaneleri Konyaspor: Murat Göktaş 11 sayı, Isiah Umipig 10 sayı.
Merkezefendi Bld Denizli Basket: Dwight Coleby 18 sayı-10 ribaund,Chauncey Collins 16 sayı-8 asist, Ümit Sonkol 12 sayı-7 ribaund.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..