REKLAMI GEÇ

Denizlili pedallar kürsü gördü

Denizlili pedallar kürsü gördü

Türkiye Bisiklet Federasyonu 2021 Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası 508 Erkek, 89 Kadın sporcunun katılımı ile Konya’da yapıldı. Antrenörlüğünü eski milli bisikletçiler Hakan Yıldırım ve Ali Aktaş’ın yaptığı NF Kimya Denizli Bisiklet Takımı 13 sporcu ile şampiyonaya katıldı, kürsü gördü.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 2 Temmuz 2021 Cuma, 11:36

156 sporcunun katıldığı, 3 saat 1 dakika 25 saniyede tamamlanan 125 km mesafeli Büyükler Yol Yarışı U23 kategoride Süleyman Urcu tekerlek farkıyla Türkiye ikincisi oldu.

Yıldızlar U16 yaş kategorisinde, Berkant Taşçı 154 sporcu arasından 73 km’lik yarışı 1 saat 59 dakika 14 saniyede tamamlayarak Türkiye ikincisi olmayı başardı. Aynı yarışta Ramazan İmal 7. Erdem Arım ise 8. sırada yer aldı.

Şampiyonanın diğer bir ayağı olan Bireysel Zamana Karşı yarışları büyük bir çekilmeye sahne oldu. Yıldızlar U16’da ikincinin 3 salise arkasında tamamlayan Said Mirza Erken Türkiye üçüncüsü olurken, Berkant Taşçı ise 1 saniye farkla dördüncü sırada yer aldı. Aynı kategoride Musab Arabacı ise 7. Olurken Büyükler Kategorisinde yarışa katılan Emin Koçan Türkiye 6.sı oldu.

132 sporcunun mücadele ettiği 96 km mesafeli Gençler U18 yol yarışlarında milli sporcu Mustafa Tekin Türkiye 7.si oldu.

2020 yılında Türkiye Şampiyonu olan Denizli’li bisikletçiler, Konya’da yapılan şampiyona sonunda Takım Klasmanında Yıldızlar U16’da Türkiye ikincisi, Büyüklerde dördüncü, gençlerde ise beşinci sırada yer alarak takım olarak büyük bir başarıya imza attı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..