REKLAMI GEÇ

Denizlispor, Yücel İldiz’e 1.5 milyon lira ödeyecek

Denizlispor, Yücel İldiz’e 1.5 milyon lira ödeyecek

Denizlispor sezonun 5’inci haftasında yollarını ayırdığı teknik direktör Yücel İldiz’e 1 milyon 546 bin 666 TL 67 kuruş ödeme yapacak.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 27 Haziran 2020 Cumartesi, 09:24

Yücel İldiz’in takımdan ayrıldıktan sonra alacağını istemesi üzerine Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) itiraz eden yeşil-siyahlı yönetimin yaptığı itiraz olumsuz sonuçlandı. TFF Tahkim Kurulu, Denizlispor’un Yücel İldiz’e faiziyle birlikte ödeme yapmasını kararlaştırdı.

TFF Tahkim Kurulu şu kararı aldı: “Denizli Spor Kulübü Derneği ve teknik adam Yücel İldiz ile aralarındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun 08.01.2020 tarih ve E.2019/570 – K.2020/50 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; Davacının itirazının kısmen kabulü ile fesih tazminatına yapılan yüzde 15 oranındaki hakkaniyet indiriminin kaldırılarak fesih tazminatının miktarının 1.546.666,67 TL olarak düzeltilmesine, davacının, fesih tazminatına uygulanacak faiz başlangıç tarihi bakımından yapmış olduğu itirazının reddine, Davalı Kulübün itirazının reddine, Yargılama gideri, vekalet ücreti ve diğer hususların gerekçeli kararda belirtilmesine oybirliği ile karar verildi.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..