REKLAMI GEÇ

Denizlispor’da hoca Erhan Altın gibi

Denizlispor’da hoca Erhan Altın gibi

Denizlispor nihayet önümüzdeki sezon çalışmak istediği teknik direktörü seçti. Dün yönetim kurulu toplantısı yapan Denizlispor, Erhan Altın ismini onayladı.

/ DENİZLİSPORHABER / 16 Haziran 2009 Salı, 22:12

Bugün Erhan Altın ile görüşeceklerini kaydeden 2. Başkan Mehmet Özsoy, “Aslında Faruk Hadzibegiç ve Nurullah Sağlam’ında adı geçti ancak herkes oy birliği ile Erhan Altın ismi üzerinde görüş bildirip bu hocanın onayını verdiler. Dün başkanımız Ali İpek yoktu ve ben başkanlık ettim toplantıya. Sanırım o da bu ismi onaylayacaktır. Kendisiyle görüşüp anlaşma yoluna gideceğiz” dedi. 2. Başkan Özsoy, “Erhan hoca 14 senedir Süperlig’de. Tecrübeli bir isim bence. Aynı zamanda şartlarımız ve sistemimiz birbirine uyuyor. Burada kendini daha da çok göstereceğini düşünüyoruz. Eğer Erhan hoca olmazsa diğer isimlere yöneleceğiz. Ancak olur diye düşünüyoruz çünkü kendisi de istiyor” dedi.< ?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Özden çıkmazı

Denizlispor’da kaleci Özden’in de teknik direktör Mesut Bakkal gibi parayı sorun ettiği açıklandı. Yeşil siyahlı yönetim, Özden ile masaya oturduklarını ancak ilk etapta anlaşamadıklarını söyledi. Özden’in 700 bin TL istediğini ancak yönetimin ise 500 bin TL verdiğini söyleyen Özsoy, “İlk etapta olmadı. Ancak ikinci etabı olur mu bilemem. Çünkü biz verdiğimiz 500 bin TL’ye 50 bin TL daha zam yaptık yine kabul etmedi. İlk görüşmemiz olumsuz sonuçlandı. Bizim de bütçemiz belli. Kendisine sunabileceğimiz bu son rakamı sunduk. Manisaspor ile de başka takımlarla da görüşebilir. Biz söyleyeceğimizi söyledik” diye konuştu. Özsoy ayrıca, takıma geçen sezon ağabeylik yapan Selahattin ve Murat Karakoç ile sözleşme yenilemeyerek gönderdi. İç transferde diğer oyuncularının sözleşmesinin devam ettiği ve o oyuncularla yola devam edeceklerini kaydedildi.

Transferlere bütçe engeli

Denizlispor daha önce 7 transfer yapacağını açıklamasının ardından bu rakamı bugün 4’e düşürdü. Genel Menajer Özhan Çetin, “Bir tane çok iyi bir orta saha, 1 sol bek ve 2 stoper almayı kararlaştırdık. Bu kadar transfer yapacağız. Bundan başka transferimiz olmayacak. Bunun için çalışmalarımız sürüyor. Biz 26 Haziran’a kadar bütün transferleri bitirip kampa tam kadro katılmayı planlıyoruz. Muhtelemen de öyle olacak. Önümüzdeki haftaya kadar transferler bitmiş olmalı” dedi.

‘Denizlispor prensiplerinden asla vazgeçmez’

Denizlispor Genel Menajeri Özhan Çetin, Denizlispor’un prensiplerinin her şeyin üzerinde geldiğini söyleyerek, “Biz Denizlispor kulübüyüz. İlk önce kulübün menfaatleri önemlidir. Herkes de buna göre davranmak zorundadır. Herkes Mesut Bakkal’ı soruyor. Ama Mesut Bakkal ne kadar parayı sorun etmesek çok para istedi. Taraftarlarımızın da bunu bilmesi gerekir. Bir teknik direktör ya da futbolcu asla kulübün önüne geçemez. Biz doğru yapıyoruz. Herkes de bizi bu konuda takdir ediyor. Biz futbolcu bulup yetiştirip zorla satıyoruz. Bu parayı bir kalemde veremeyiz. Doğru bildiğimiz yolda yürüyeceğiz” dedi.

Domuz gribi korkusu

Denizlispor’da Genel menajer Özhan Çetin, ilk etap kampının yapılması için Hollanda’ya gidip bir takım görüşmeler yaptı. Hollanda’da kamp yapmayı düşünün Denizlispor’a domuz gribi engel oldu. Özhan Çetin, “Hollanda’da kamp yapmayı düşünüyorduk. Görüşüyorduk yer ayarlamak için ama gittiğimde domuz gribi vakasının Hollanda’da çok olduğunu öğrendim ve orada yapacağımız kampı şu an rafa kaldırdık. Çünkü böyle tehlike yaratacak bir yerde kamp yapamayız. Büyük bir ihtimal Türkiye’de bir yerde kampı yapacağız” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..