REKLAMI GEÇ

Denizlispor’da oyunculara 5 milyonluk ödeme

Denizlispor’da oyunculara 5 milyonluk ödeme

Koronavirüs salgınında liglere ara verilmesiyle maddi sıkıntı içine giren Denizlispor’da yönetim, oyunculara geçen hafta 1.5 milyon lira, bu hafta 1 milyon lira ödeme yaptığını, gelecek hafta da 2.5 milyon lira ödeme yapacağını açıkladı.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 29 Nisan 2020 Çarşamba, 11:30

Koronavirüs salgını dolayısıyla geçen ay ara verilen Süper Lig maçlarının Haziran ayında kaldığı yerden devam etmesi ile ilgili çalışmalar sürdürülürken, Yukatel Denizlispor’da da sağlık testlerinin yapılmasının ardından gruplar halinde idmanlar başladı. Verilen arada teknik heyetin verdiği program çerçevesinde evlerinde çalışan futbolcular, sosyal mesafe korunarak hazırlıklarına devam edecek.

Lige ara verilmesinin ardından ekonomik sıkıntıya giren yeşil siyahlı ekip yaptığı açıklamada, geçen hafta futbolculara 1.5 milyon lira, bu hafta da 1 milyon TL’lik ödeme yapıldığını, gelecek hafta da 2.5 milyon TL’lik bir ödeme yapmak için çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

“ZOR DURUMDA KALDIK”

Sporda hayatın durduğunu, maçlar oynanmadığı için zor durumda kaldıklarını ifade eden Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin, “Yönetim olarak bu zor günleri en az kayıpla atlatmak için gece gündüz çalışıyoruz. Futbolcularımıza 2 haftada toplam 2.5 milyon TL ödeme yaptık. Gelecek hafta da 2.5 milyon TL ödeme yapmanın planlarını yapıyoruz. Yönetim kurulu üyelerimle birlikte teknik heyet ve futbolculara ödemelerin yapılması için uğraşıyoruz. Bunun yanı sıra kulüp çalışanlarımızın maaşlarını da gecikmeden ödemeye başladık. Hiçbir gelirimiz yokken 3 haftalık sürede 5 milyon TL civarında ödeme yapmak kolay değil. Bu kulübü hem sportif hem de mali açıdan layık olduğu yere getirmek için fedakarca çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Yukatel Denizlispor’da kimsenin alacağının kalmayacağını belirten Ali Çetin, “Futbolcularımız hem fiziksel hem de mental olarak kalan maçları oynamak için hazırlıklara başlarken, ekonomik olarak da rahat olmaları için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..