REKLAMI GEÇ

DENİZLİSPOR’UN YENİ HOCASI KURTAR

DENİZLİSPOR’UN YENİ HOCASI KURTAR

Denizlispor teknik direktörlük konusunu Güvenç Kurtar ile anlaşarak çözdü. Dün geceden bu yana uzun süre yönetimle görüşen 21 yıllık tecrübeli teknik adam yeşil siyahlı kulübe 1 yıllığına imza attı.

/ DENİZLİSPORHABER / 23 Haziran 2011 Perşembe, 10:07

Denizlispor teknik direktörlük konusunu Güvenç Kurtar ile anlaşarak çözdü. Dün geceden bu yana uzun süre yönetimle görüşen 21 yıllık tecrübeli teknik adam yeşil siyahlı kulübe 1 yıllığına imza attı.
Kurtar’ın yardımcılıklarını ise Semih Yuvakuran, Mustafa Kocakaya, Gökhan Kağıtçıoğlu ve Hakan Dolutaş yapacak. Daha önce de 2 sezon Denizlispor’da çalışan teknik direktör Güvenç Kurtar, kendisini Denizlisporlu yapan imzayı kulüp binasında Başkan Hasan Kıbrıslıoğlu ile attı. İmza esnasında taraftarlar, basın mensupları ve kulüp yöneticilerinden Mehmet Ekizler, Coşkun Caner, Turgay Mersin, Osman Zurlu ve Oğuzhan Katrancı hazır bulundu.

Kıbrıslıoğlu: Birçok isim vardı Kurtar’ı seçtik
Denizlispor başkanı Hasan Kıbrıslıoğlu, yaptığı konuşmada, “Birçok isim içinde Güvenç Kurtar’ı seçtik. Geçmişte yaşadığımız başarılar onu seçmemizde etken oldu. Hocamızla anlaştık. Hocamızın müthiş hırs ve enerjisine inanıyoruz. Hepimize hayırlı olsun. Transferlerimizi bitirmek için çalışıyoruz. Tavan ve taban fiyatlar belirledik. Ama bizim için önemli olan etik değerlerdir. Bunu üstüne basa basa söylüyorum. Ekonomik olarak bütçe dışına çıkmayacağız. 20’ye yakın futbolcu alacağız. Birkaç gün içinde transferler biter” dedi.

Kurtar: Hedefimiz şampiyonluk
Güvenç Kurtar ise, “Ben Denizli ve Denizlispor’u çok seviyorum. Anlaştığım için çok mutluyum. Büyük başarılara imza atacağız. Herkesten destek bekliyorum. Bu yıl hedefimiz şampiyon olarak süper lige tekrar dönmek. Oraya çıkınca da üst sıralara oynayan hatta şampiyonluğa oynayan bir takım olacağımızı söyleyebilirim. Kulüpte çok tecrübeli yöneticiler var. İki gündür transfer için görüşüyoruz. İyi bir takım kuracağız. Güçlü bir takım yaratacağız. Bir kaç güne kadar transferi bitirir kadroyu kurarız. Bir hafta on güne kadar da top başı yaparak sezon çalışmalarına başlarız” diye konuştu.

Mehmet Ekizler: 20 transfer yapacağız
Geçen sezondan yok denecek kadar az futbolcunun kaldığını söyleyen Asbaşkan Mehmet Ekizler, 24 kişilik futbolcu kadrosu için en az 20 futbolcu transferi yapacaklarının altını çizdi. Teknik direktör Güvenç Kurtar ile görüş birliği yaptıklarını ve içlerinde yabancı oyuncu da olmak üzere en az 20 futbolcuyu bir hafta içinde renklerine katacaklarını açıkladı. Bir hafta içinde bu işi bitiremedikleri takdirde futbolcuların en azından kampa kadar yetişeceğini kaydeden Ekizler, “İsimler bizde ama bilgi kirliliği yapmak istemiyoruz. Bu yüzden yakında bambaşka bir Denizlispor ile karşınıza çıkacağız. Yeter ki bize destek olun, bu sene çok ihtiyacımız olacak” açıklamasını yaptı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..