REKLAMI GEÇ

DİSİPLİN SEVKLERİ AÇIKLANDI

DİSİPLİN SEVKLERİ AÇIKLANDI

Denizlispor ve Adanaspor arasında oynanan lig maçında bitiş düdüğünden sonra çıkan olaylara ilişkin PFDK sevkleri açıklandı. Denizlispor’da iki isim disipline sevk edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 9 Nisan 2019 Salı, 17:46

Spor Toto 1. Lg’de hafta sonunda oynanan Denizlispor – Adanaspor maçının bitiş düdüğü ardından her iki takımın futbolcu ve yedek kulübesi birbirine girmişti.

TFF Hukuk Müşavirliği hakem ve gözlemci raporlarına dayanarak disiplin sevklerini belirledi.

Buna göre  maç sonunda Adanasporlu Veli ile arbede yaşayan Ziya Alkurt tedbirli olarak PFDK’ya sevk edildi. Futbolcu maç sonunda hakem tarafından kırmızı kartla cezalandırılmıştı. Ziya’nın sevki ‘saldırı’ başlığı taşıyan 44’ncü maddeden yapıldı.

Denizlispor’da yardımcı antrenörlerden Gürkan Aslan da hakaret nedeniyle tedbirli olarak disipline sevk edildi. Her iki isim de PFDK kararını açıklayana kadar maçlara çıkamayacak.

Tartışmalar Adanaspor cephesinde de bazı isimlerin sevkine neden oldu. Ziya’ya saldıran Vali Kızılkaya saldırı nedeniyle tedbirli olarak

kulüp görevlisi Anıl Görkem Aksak talimatlara aykırı hareket nedeniyle, antrenör Eyüp Arın ve idareci Hamza Akgül sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle ve antrenör Serkan Bekiroğlu de saldırı nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..