REKLAMI GEÇ

HOROZ’DA CEZAYA İSYAN

HOROZ’DA CEZAYA İSYAN

Horoz’a, PFDK tarafından, sahasında çıkan olaylar nedeniyle, 20 bin 500 lira ceza verildi. Kulüp, karara isyan ederek açıklama yaptı. Açıklamada, “Zaten ekonomik sıkıntı içinde olan ve sınırlı destek görebilen Denizlispor’u bu tür cezalar daha da zor duruma sokacaktır” denildi.

/ DENİZLİSPORHABER / 10 Aralık 2010 Cuma, 17:58

Bank Asya 1. Lig’de şampiyonluk hedefleyen Denizlispor’a, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından son iki maçta çıkan olaylar ve kötü tezahürattan dolayı, toplam 20 bin 500 lira ceza verildiği bildirildi. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Denizlispor’un, ekonomik zorluklar içinde asgari destek gördüğü bir süreçte, saha ve seyirci olayları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından cezalandırıldığı belirtildi.

Önceki hafta sonu Muğla’da oynanan Karşıyaka-Denizlispor müsabakası sırasında iki takım taraftarlarının, stat koltuklarını sökerek birbirine fırlatmaları nedeniyle oluşan zararın, Denizlispor taraftarının bulunduğu bölümde 6 bin 500 lira olarak gösterildiği ve kulüpten talep edildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Ayrıca bu maçtaki seyirci olayları nedeniyle PFDK, Denizlispor’a 4 bin lira para cezası uygulamıştır. Son oynanan Denizlispor-Giresunspor karşılaşmasında da saha olayları nedeniyle Denizlispor para cezasına çarptırılmıştır. Maç günü hazırlanan raporlarda, maçın hakemine ve Antalyaspor aleyhine kötü tezahüratta bulunulduğu, sahaya kapalı üst tribünden bir adet pet şişe atıldığı, ayrıca üç çakmak fırlatıldığı yer almıştır. PFDK bu eylemler nedeniyle Denizlispor’a 10 bin lira para cezası uygulamıştır. Zaten ekonomik sıkıntı içinde olan ve sınırlı destek görebilen Denizlispor’u bu tür cezalar daha da zor duruma sokacaktır. Denizlispor taraftarı fair-play çerçevesindeki davranışları ile sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada tanınan bir taraftardır. Tel örgüleri kaldırarak, Türkiye’ye örnek olmuş, önünü açmıştır. Onlardan isteğimiz yanlış davranışlarda bulunanları uyarmaları ve kötü tezahürattan kaçınmalarıdır.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..