REKLAMI GEÇ

ÖZSOY ‘ŞAMPİYONLUK İÇİN 5 MİLYONA İHTİYAÇ VAR’

ÖZSOY ‘ŞAMPİYONLUK İÇİN 5 MİLYONA İHTİYAÇ VAR’

Denizlispor Başkanı Mehmet Özsoy, 23 milyon TL borçları olduğunu ancak kulübe 5 milyon TL verilmesi halinde şampiyon olacaklarını açıkladı.

/ DENİZLİSPORHABER / 20 Ekim 2010 Çarşamba, 16:49

Maddi sıkıntıları olduğunu her defasında yineleyen Başkan Özsoy, deplasmanlara bile sponsorluklar yardımıyla gidip geldiklerini ifade etti.

HERKES BU TAKIMA SAHİP ÇIKMAK ZORUNDA
Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’nin kulübe, elektrik, su, yemek, saha bakımı ve personel maaşı gibi yardımlarda bulunduğunun altını çizen Özsoy, “Sayın valimizde kampanya açacak ama lider olan ve şampiyonluk yolunda ilerleyen Denizlispor’a tüm Denizli halkının yardım etmesi gerekiyor. Kulüp işletmek maliyetle bir iş. Her şeyin altından kalkamayız. Yardıma ihtiyacımız var. Takımı kötü şekliyle aldık buraya kadar getirdik. Buradan sonra da devam edeceğiz ancak takıma destek verilmesi şart. Örneğin Kartal Belediyesi, kulübün yaklaşık 20 milyon TL borcunu ödeyip üzerine para da vermiş. Biz bütün borcumuzu kapatın demiyoruz. Vali ve belediye başkanı da bu takıma sahip çıkmak zorunda. İleride futbolcuların parasını ödeyemezsek her şey tersine dönebilir. Lider takımsınız, futbolcuların havasında olması için iyi yolculuk yapıp iyi yerlerde konaklıyorsunuz ve iyi yemekleri yiyorsunuz. Bunları da yapmanız şart” dedi.

İSİM HAKKINI SATABİLİRİZ
Denizlispor’un isim hakkını da satabileceklerini söyleyen Başkan Özsoy, “Teklif gelirse değerlendiririz. Bu da bir yöntem olabilir” diye konuştu. Başkan Özsoy ayrıca, “Maddi sıkıntımız olmazsa takımdan devre arazsında kimseyi göndermek istemiyoruz. Ama aksi halde Youla, Emin ve Ahmet Cebe gibi takımın yıldız oyuncularından bazılarını satabiliriz. Bu futbolculara Süper Lig takımlarından elbette teklifler olacaktır. Tabi ki maddi olarak iyi kazanç sağlayacaksak bu satışlar gerçekleşir. Denizlili işadamlarından gerekli maddi desteği alırsak, o zaman bırakın futbolcu satmayı takviye bile yaparız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..