REKLAMI GEÇ

YEŞİL SİYAHLI YÖNETİM İŞ DÜNYASINA SESLENDİ

YEŞİL SİYAHLI YÖNETİM İŞ DÜNYASINA SESLENDİ

Ligin bitimine üç hafta kala kentten beklediği desteği göremeyen Denizlispor yönetimi iş dünyasına seslendi. Ligde kalma yolundaki rakiplerine iş dünyasının desteğini hatırlatan yönetim, “Takımı motive etmek için ciddi adımlar atılmalı” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 16 Nisan 2018 Pazartesi, 09:57

Denizlispor’da ekonomik sıkıntılar ligin bitimine üç hafta kala yeşil siyahlı yönetimi de isyan noktasına getirdi. Bu sabah yazılı bir açıklama yapan yeşil siyahlı kurmaylar göreve gelmeden önce taahhüt ettikleri miktarın üç katını verdiklerini belirterek iş dünyasına seslendi, “Sıra sizde” dedi.

Buna örnek olarak ligde kalma yoludaki rakipleri Eskişehirspor ve Samsunspor’a iş dünyasının desteğini gösteren Denizlispor yönetimi, ” Geriye kalan son 3 haftada farklı anlamda atılacak adımlar takımı sonuca taşıyacaktır. Takımımızı daha iyi motive edebilmek adına çok ciddi adımlar atılması şarttır” dedi.

Denizlispor yönetim kurulu imzasayla bugün yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

Sorumluluk Büyük Paylaşmak Şart
Bilindiği üzere takımımız 2 sezon transfer yasağı almış ve çok zor bir döneme girmişti. Yönetime gelir gelmez birçok yükü Yönetim Kurulumuz ile birlikte üstlendik. En büyük yükümüzüde Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Osman Zolan bey üstlendi. Yönetim Kurulumuz sezon başı taahhüt etmiş olduğu harcayacağı rakamların 3 katını şimdiden harcadı.
Önceki sezon borçları, tüm oyuncular ile anlaşmalar, yeni sezon ödemeleri, -3 puan silinmemesi için yapılan çalışmalar ve ödemeler, yabancı oyuncu dosyalarının temizlenmesi, transfer yasağının kaldırılması ve yeni transferlerin yapılması yapılan en önemli faaliyetlerimizdi. Böylesi yoğun bir ödeme bütçesinin içinde yinede oyuncularımıza en iyi ödeme yapan kulüplerden biri konumundayız. Şu ana kadar prim ödemelerimiz eksiksiz bir şekilde futbolcularımıza verilmiştir.
İlk yarı elimizdeki kadromuz ile 17 maçta 14 puan topladık ve yapılan transferler ile ikinci yarıda şu ana kadar 20 puan topladık.  Geriden gelmemize rağmen şu anda rakiplerimizi yakaladık ve puanımızı bitime 3 hafta kala 34 yaptık.
Girilen sürecin ciddiyeti tüm rakiplerimiz ve camiaları tarafından farkında olunup, Denizli’mizde bir bütünlük ortamı ve kıpırdanma yoktur.
Öyle ki rakiplerimizde bazı iş adamları çıkıp tek başına ciddi primler ve ödemeler açıklayarak sorumluluklar üstlenmiştir. Şehrimiz önemli sanayicilere ve işadamlarına sahip olmasına rağmen Denizlispor yalnız bırakılmıştır. Unutmayalım ki Denizlispor, Yönetim Kurulu’nun değil, Denizli’nin takımıdır. Denizli halkımızın ve Denizli’nin önde gelenleri bu sorumluluğu hissetmesi gerekmektedir.
Taahhüt etmiş olduğumuz rakamları ortaya koymamış olsak ve 3 katına çıkmamış olsak bu sezon çok ciddi bir rekabet yaşanmamış olsa yine bu yükü taşımak adına herşeyi yapalım.
Geriye kalan son 3 haftada farklı anlamda atılacak adımlar takımı sonuca taşıyacaktır. Takımımızı daha iyi motive edebilmek adına çok ciddi adımlar atılması şarttır.
Bu nedenle şehrimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve işadamlarımıza en haklı çağrımızı yapmak istiyoruz. Mali yükümüze ortak olunmak zorunda ve sorumluluk paylaşılmak zorundadır.
Takdir tüm şehrimizindir.
Denizlispor Yönetim Kurulu

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..
 

Mehmet   -  Bağlantı 16 Nisan 2018, 16:28

Denizlinin önde gelen işadamları artik denizlispora sahip cikmali denizlispor bunu haketmiyor daha iyi yerlerde olmali

eren20   -  Bağlantı 16 Nisan 2018, 14:06

Sözde Denizliden para kazanan iş adamları ve firmalar hangi sosyal projede yer alıyor ki.Okul yaptıran zengin iş adamı sayısı Denizli ölçeğinde düşündüğünde çok az.Daima ceplerini dolduruyorlar.