REKLAMI GEÇ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜCRETSİZ KAYAK ÖĞRETECEK

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜCRETSİZ KAYAK ÖĞRETECEK

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Bozdağ’da ücretsiz kayak eğitimi verecek.

Selami Aydın / DENİZLİSPORHABER / 23 Ocak 2017 Pazartesi, 14:19

Denizli Büyükşehir Belediyesi gençleri kayakla tanıştırmaya hazırlanıyor. Denizli’de on binlerce vatandaşa spor yaptıran Büyükşehir Belediyesi, yeni bir projeye daha imza atıyor. Kentin kış turizminde de söz sahibi olması için hayata geçirilen Denizli Kayak Merkezi’nde bu yıl ilk kez başlayacak proje ile Denizlili öğrenciler kayak sporu ile tanışacak. İlk olarak ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim gören öğrenciler için başlatılan uygulama ile kayak öğrenmek isteyen gençler Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezine kayıt yaptırarak sömestr tatilinden başlayarak tüm sezon boyunca ücretsiz kayak kursu alabilecekler. Gençlerin kayak ve giysi takımları da Büyükşehir Belediyesince karşılanacak.

23012017_kayak_1

Denizlili gençleri ücretsiz kayak kurslarına davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli’de spor yapmayan kalmasın’ sloganıyla 7’den 70’e herkese spor yapma imkanı sunduk. Kurslarımıza onbinlerce Denizlili büyük ilgi gösterdi. Şimdi ise ilk olarak gençlerimizi, ekranlardan imrenerek izlediğimiz kayak sporu ile tanıştıracağız. İsteyen tüm ortaokul ve lise öğrencileri, sömestr tatili ve sonrasında sezon boyunca kayak sporu ile ücretsiz buluşabilecek. Belki de bu kurslarla ülkemizi temsil edecek milli sporcular yetiştirmenin temellerini atacağız” dedi.

Kayak antrenörü Abdullah Yılmaz ise, “Eski bir milli kayakçı, kayak öğretmeni ve antrenörüyüm. Ortaokul ve lisedeki bütün öğrenci arkadaşlarımız Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezine kayıt yaptırarak sömestr tatili ve sonrasındaki bütün sezon boyunca kayak sporu yapabilecekler. Kayak ve giysi takımları Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılanacak. Gençlerimizi Denizli Kayak Merkezi’ne bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..