REKLAMI GEÇ

Denizli şenliğe koştu

Denizli şenliğe koştu

Denizlispor 2. Başkanı Mehmet Uz’un organize ettiği deve güreşi şenliğine büyük ilgi gösterildi.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 27 Şubat 2017 Pazartesi, 09:46

Denizli’de ‘Denizli Büyükşehir Belediyesi 2.Geleneksel Deve Güreşleri’ binlerce kişinin coşkulu tezahüratları arasında Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Seyir zevki yüksek olan güreşlere MHP Genel Başkan yardımcısı Emin Haluk Ayhan, AK Parti MKYK üyesi Sema Ramazanoğlu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Ali Değirmenci, Denizli Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Güreş ağası işadamı Mehmet Kavak, Organizasyon sahibi Denizlispor Başkan Yardımcısı Mehmet Uz, Denizlispor yöneticileri Necip İrdem ve Taner Atilla, siyaset ve spor camiasının önde gelen isimleri, davetliler ve binlerce vatandaş katıldı.

27022017_deve_smic1

Tıklım tıklım dolu olan spor kompleksinde sahaya çıkan 200 çift şampiyon devenin kıyasıya mücadelesi izleyenlere büyük keyif verdi, heyecanlı dakikalar yaşattı. Atlı Spor Kulübü gösteri yaparken, alanda 3 bin adet de Türk bayrağı dağıtıldı. Komplekste açılan Yörük çadırına da ilgi büyük oldu. Dinlenmek isteyenler Yörük çadırını tercih etti. Ücretli olan girişler saat 15.00’den itibaren güreş ağası Mehmet Kavak ve organizasyon sahibi Mehmet Uz tarafından ücretsiz yapıldı, kapılar açıldı. Dışarıda kalan vatandaşlar ise içeri girme imkanı buldu.

27022017_deve_smic2

Güreşler sonunda Denizli Büyükşehir Belediye kupasını berabere kalan Şehzade ve Zabullu paylaştı. İkisine de ayrı ayrı kupa verildi. Valilik Kupası’nı Fındıkçıoğlu kazandı. Tertip komitesi Kupası’nı Sarayköy’den Mehmet Yiğit’in ‘Türker Yiğit’ isimli devesi kazandı. Denizlispor Kupası’nı ise yılların şampiyonu Mehmet Uz’un ‘Sıla’ isimli devesi kazandı. Ağalık Kupası ise Çakıcıbey aldı. Kupaları sahiplerine Sema Ramazanoğlu, Ali Değirmenci ve Mehmet Uz düzenlenen törenle verdi.

27022017_deve_smic3

Denizlispor Başkan Yardımcısı ve Organizasyon sahibi Mehmet Uz, müthiş bir organizasyona imza attıklarını ifade ederek, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini açıkladı. Katılımın geçen seneden daha fazla olduğunun altını çizen Mehmet Uz, “Bu kültürü yaşatmak için her şeyi yapıyoruz. Bu işe yüreğimizi koyduk. İlginin fazla olması da beni sevindirdi. Katılım ve atmosfer çok iyiydi. Sahada güreşen develerimiz de herkeste ayrı bir heyecan uyandırdı. Ege-Marmara ve Akdeniz’in ünlü develerinin kıyasıya mücadelesi herkesi memnun etti” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..