REKLAMI GEÇ

7 YILDA MİLLİ TAKIMA 27’NCİ SPORCU

7 YILDA MİLLİ TAKIMA 27’NCİ SPORCU

Denizli Satranç İhtisas Kulübü kuruluş yıldönümünde yine Türkiye çapında aldığı dereceleri ile dikkat çekti. Son 7 yılda sporcularını 27 kez satranç Milli takımına gönderen kulüp, son Türkiye şampiyonasında ilk ona dört sporcu sokmayı başardı.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 5 Mart 2018 Pazartesi, 14:16

Başkanlığını Denizli’nin tanınmış eski diş hekimi ve iş dünyasının yeni isimlerinden Mehmet Bayram İlkimen’in üstlendiği Denizli Satranç İhtisas Spor Kulübü, 25’nci kuruluş yılında çok önemli bir başarıya imza attı.

Antalya’da düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda Denizlili dört sporcu ilk onda yer alarak Milli Takım’a katılma hakkı elde etti.

Bu başarı kulübün son 7 yılda Milli takıma 27’nci kez sporcu vermesini sağladı.

Antalya’daki şampiyonada İlayda Kaygısız 15 yaş Türkiye ikincisi, Ceylin Tikveşli eşit puan ile 13 yaş Türkiye dördüncüsü, Gülin Dönmez 11 yaş Türkiye yedincisi ve Mehmet Emre İLkimen ise 14 yaş Türkiye sekizincisi oldu.

Denizli Satranç İhtisas Spor Kulübü öğrencilerinden Ahmethan Barutçu, Beyzanur Toydemir, Ata Gündüz Uyan, Yiğit Sarp Çallıoğlu, Ali Tütüncü, Gülenay Aydın, Gülin Dönmez geride kalan yıllarda Türkiye çapındaki sıralamada ilk 10’da yer alan isimler olmuştu.

Kulüp Başkanı Mehmet Bayram İlkimen, satrançta Türkiye’nin en eski kulüplerinden biri olduklarını hatırlatarak; “Sporcularımız her yıl Milli takıma sporcular kazandırıp, Türkiye dereceleri kazanan başarıların altına imza atmışlardır. Destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..