REKLAMI GEÇ

ALANYA TRİATLONUNDA KÜRSÜ GÖRDÜK

ALANYA TRİATLONUNDA KÜRSÜ GÖRDÜK

ETU’nun düzenlediği Alanya Triatlonu’na 7 triatlet ile katılan Denizli bu yarışta ilk kez kürsü gördü. İronman Fatih Tosun etap yarışında bronz madalya alırken genel puanlamada Denizli üçüncülük kupası aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 24 Eylül 2018 Pazartesi, 10:00

Avrupa TRiatlon Federasyonları Birliği (ETU) tarafından düzenlenen Türkiye Triatlon Final Yarışması, hafta sonunda Alanya’da gerçekleşti. Yurt dışından da triatletin katıldığı yarışta sporcular 1500 metrelik yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşu ile yarışı tamamlamaya çalıştı. Ara verilmeden gerçekleşen yarışta Denizli ekibi önemli başarı elde etti.

Denizli’den Alper Daldal, Bahri Uç, Süleyman Çakır Akşit, Özgür Sancak, Levent Sivrioğlu, Yüksel Pekdüz ve Fatih Tosun yarışa katılan sporcular oldu. İstanbul’dan sonra en fazla katılım gösteren kent olan Denizli, tüm sporcuları ile parkuru tamamlayarak genel sıralamalarda üst basamaklarda yer aldı.

Daha önce benzer yarışlarda Denizli’yi temsil eden Fatih Tosun yarışlarda üçüncü olarak bronz madalya kazanırken, final yarışı sonrasındaki puanlamada Denizli ekibi Türkiye Triatlon Federasyonu üçüncülük kupasını kaldırdı.

Denizli ekibini Alanya’daki yarişlerde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ile kendisi de bir Denizlili olan Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya yalnız bırakmadı.

3 YIL ÖNCE SPORCU BİLE YOKTU
Yurt içi ve dışında benzer müsabakalara katılan ve önemli başarılar elde eden İronman Fatih Tosun bir kaç yıl öncesine kadar Denizli’de triatlon sporuna ilgi duyan kimsenin olmadığını hatırlatarak, “Amacımız hem triatlonun hem de genel olarak sporun yaygınlaşmasını sağlamak ve teşvik etmek” dedi.
Denizli Özel Sağlık Hastanesi’nde genel cerrah olan Fatih Tosun, “Gençlerin ilgisinin hem bu özel spora, hem de ayrı ayrı yüzme, bisiklet ve koşu sporlarına çekilmesi için halkımızın da, tüm medeni şehirlerdeki gibi, yolda koşu ve bisiklet sporu yapan, veya ulaşım amaçlı bisiklete binen kişilere özenli davranması, trafikte tehlikeye karşı onları kollamaları ve daha anlayışlı olmalarını bekliyoruz.  Geçen ay Türkiye’de meydana gelen 13 ölümlü bisiklet kazasının 3’ü Denizli’de yaşandı” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..