REKLAMI GEÇ

AMATÖR KULÜBE BUZAĞI BAĞIŞLADI

AMATÖR KULÜBE BUZAĞI BAĞIŞLADI

Denizli’deki Süper Amatör Lig takımlarından Nikferspor’un ekonomik darboğazına mahalleli çare olmaya çalışıyor. Çiftçilik ve hayvancılığın yaygın olduğu bölgede bir taraftar kulübe buzağı bağışladı.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 11 Eylül 2018 Salı, 12:43

Denizli’nin Tavas İlçesi’ne bağlı Nikfer Mahallesi’nin köklü amatör futbol kulübü olan Nikferspor ekonomik darboğazda. Kısa süre önce yapılan genel kurulda kulüp başkanlığına getirilen Süleyman Akyol, kulübün ­yaşamını devam ettirecek kaynaklara sahip olmadığını gördüğünde bir yardım kampanyası başlattı.

YARDIMLAR AKMAYA BAŞLADI
Futbolun çok sevildiği mahallede Nikferspor’a gönül veren taraftarlar küçük büyük demeden kampanyaya destek vermeye başladı. Bazı bağışçılar kulübün ihtiyacı olan spor malzemeleri konusunda yardımcı olurken bir taraftar da kulübe koşui bandı aldı.

BUZAĞI BAĞIŞLADI
Nikferspor’un fanatiği olan hayvan yetiştiricisi Ömer Katrancı da bağış kampanyasına katılmak istedi. Başkan Akyol ile görüşen Katrancı, yaklaşık bir aylık bir buzağıyı kulübe bağışladı. Fakat başkan Süleyman Akyol buzağı ile ne yapacağını bilemediği için Katrancı’dan ona bakmasını istedi. Nikferspor’un maskotu olan buzağı büyüdükten sonra satılacak ve gelirin tamamı kulübe verilecek. Bağışçı Katrancı bakım masraflarını da üstlendi.

BAKIMI BANA AİT
Hayvan Yetiştiricisi Ömer Katrancı, kulübün ekonomik sıkıntıda olduğunu öğrendikten sonra başkan Akyol ile görüştüğünü söyleyerek, “Böyle bir projem olduğunu kendisine söyledim. Akyol, çok mutlu oldu. Buzağı büyüyünceye kadar bakımını ben yapacağım. Satış dönemi geldiğinde de satıp gelirini kulübümüze bağışlayacağım” dedi.

AKYOL: KAMPANYAMIZ SÜRÜYOR
Başkan Süleyman Akyol kulübün borcunun bulunmadığını fakat sezon masraflarının karşılanması için kaynak sağlayamadıklarını belirterek, “Bu nedenle aylık 8 yıllık 100 liralık bir kampanya yaptık. Nikferliler kayıtsız kalmadı. Ömer Katrancı, buzağısını bağışlayarak kulübe destek oldu. Bir taraftarımız koşu bandı aldı. Bir taraftarımız spor aletleri bağışladı. Bağış kampanyamızı Denizli Valiliği gözetiminde yapıyoruz. Transferlerimizi hemen hemen tamamladık gibi. Süper Amatör Küme’de hedefimize adım adım ilerleyeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..