REKLAMI GEÇ

AMATÖRE CAN SUYU

AMATÖRE CAN SUYU

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentteki amatör spor kulüplerine toplamda 1 milyon 100 bin liralık nakdi destek sağladı.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 4 Nisan 2018 Çarşamba, 14:59

Denizli’de bu sezon çeşitli branşlarda lig ve müsabakalara katılan 107 amatör spor kulübü Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yardımını aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan bugün Çatayçeşme Oda Tiyatrosu’nda kentteki amatör kulüp temsilcileri ile bir araya geldi ve 1 milyon 100 bin liralık yardımın dağıtımın gerçekleştirdi. Törende amatör spor kulüplerini temsilen Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen açılış konuşması yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan için övgü dolu sözler sarf eden Ceşen; “Bugün amatör kulüplerimiz bayram yapıyor. Başkan Zolan amatör kulüplerimize can suyu verdi” dedi.

Denizli’de 119 faal spor kulübü bulunduğunu bu sezon 107 kulübün organizasyon, şampiyona ve liglere katıldığını anlatan ASKF Başkanı Ceşen; “Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın amatör spor kulüplerine yardımlarından sonra şehrimizdeki spor kulübü sayısında ciddi bir artış oldu. Bu yıl kulüp sayısı 12-13 arttı. Başkan Zolan’ın destekleri ve yardımları ile kulüplerimiz artık her kategoride ilk beşte yer almak için çaba sarfediyor. Amatörler olarak Başkan Zolan’a minnettarız. Onun desteği ile yaşama tutunuyoruz, nefes alıyoruz” dedi.

Törende konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise amatör kulüplere desteklerinin her zaman süreceğine değinirken, “Denizli’de sporun her branşını desteklediğimizin bilinmesini istiyorum. Sadece profesyonel ve amatör kulüpler değil, spor yapmak isteyen vatandaşlarımız için de imkanlarımızı seferber ediyoruz. Biz spora her zaman farklı baktık. Aslında spor, yaşamn ta kendisidir diye düşünüyorum. Spor beden ve ruh sağlığının yanı sıra, yardımlaşma duygusunu, ekip çalışmasını, ayakta kalmayı, ayağa kalkmayı öğretir. Tüm bunlar yaşamın içinde zaten vardır. Doğasıyla spor gençlerimizi hayata hazırlayan çok önemli bir unsurdur. Bu bakımdan büyük önemi bulunan amatör kulüplerimizin her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Zolan kulüp temsilcilerine tek tek desteklerini dağıttı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..