REKLAMI GEÇ

BAKLAN’DA TRAP ATIŞLARI MÜSABAKASI

BAKLAN’DA TRAP ATIŞLARI MÜSABAKASI

Baklan’da ilçenin doğal güzelliklerine dikkat çekmek amacıyla Baklan Tek Kurşun Trap Müsabakası gerçekleştirildi. Yarışmalarda profesyonellerin yanı sıra amatörler de yarıştı.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 21 Mayıs 2018 Pazartesi, 14:02

Baklan Belediyesi ve Baklan Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü ortak organizasyonunda, ilçenin doğal güzelliklerine dikkat çekmek ve tanıtımını yapmak amacıyla Tek Kurşun Trap Müsabakaları gerçekleştirildi.

Gürlük atış poligonundaki yarışmaya Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 100’ün üzerinde sporcu katılırken amatörler de profesyoneller gibi yarışma olanağı buldu.

Amatörlerde Hüsamettin Yapsu birinci, Ali Tumba ikini ve Okay Kaya üçüncü oldu.

Aralarında milli sporcuların da bulunduğu profesyonellerin yarıştığı kategoride ise Adnan Aksuyek şampiyon olurken, Hasan Cezayirli ikinci Mehmet Göksu ise üçüncü oldu.

Çok sayıda vatandaşın takip ettiği organizasyonda konuşan Baklan Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Sefa Çakar, “Bu tarz organizasyonlarla, atışa meraklı amatör olmaya aday dostlarımıza bu sporu sevdirmek, ata sporumuz olan atıcılığın geliştirilmesini sağlamak istiyoruz” dedi.

Başkan Belediye Başkanı Yusug Gülsever ise yaptığı konuşmada, “Baklan’da uzun yıllardır, ararlıksız devam eden ve halkımız tarafından da ilgiyle takip edilen, tek kurşun trap atış spor müsabakalarının bugün ilçemizde yapılmasına vesile olan kulüp yöneticilerimize ve katılımlarıyla bizleri onurlandıran sporcularımıza teşekkür ederiz. Trap atış sporlarının ilçemizde halkımız tarafından 22 yıldır ilgiyle takip edilmesi, gençlere sevdirilmesi yarışmaları sürdürülebilir hale getirmiştir. Avcılık ve atıcılıkla uğraşan tüm doğa sever sporcuların kendi aralarında tanışıp kaynaşmasını ve dayanışmasını sağlamak, yeni arkadaşlıklar oluşturmak ve aynı zamanda kötü uğraş ve alışkanlık edinen genç kardeşlerimizi atıcılığa özendirmek, doğayı sevdirmek açısından bu gibi etkinlikleri son derece önemli buluyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..