REKLAMI GEÇ

BAŞKAN KEPÇEYİ KULLANDI ÇALIŞMALARI BAŞLATTI

BAŞKAN KEPÇEYİ KULLANDI ÇALIŞMALARI BAŞLATTI

Denizli Atatürk Stadı’nda yenileme ve kapasite artırma çalışmaları başladı. Başkan Ali Çetin kepçe operatörü oldu, tribün duvarlarını yıktı.

Selami Aydın / DENİZLİSPORHABER / 13 Haziran 2019 Perşembe, 11:03

Denizli Atatürk Stadı’nda yenileme çalışmaları başladı. Tarihi statta saha zemini 3 metre aşağı çekilecek, tribünlere yeni düzenleme yapılacak. Alandaki çalışma bugün resmen başladı. Denizlispor Başkanı Ali Çetin kepçenin direksiyonuna geçti ve çalışmaların startını kendisi verdi.

İki iş makinası ile yürütülen çalışmalar misafir takım tribünü önünde başladı.
İlk olarak sahayı çevreleyen led ekranlar kaldırıldı. Daha sonra kale arkasındaki bayrak direkleri kaldırıldı ve beton kaideleri iş makenaları ile parçalandı. Bunun ardından kale arkası tribününe odaklanıldı.


Kendisi de beton ve hafriyat sektöründe faaliyet gösteren Başkan Ali Çetin kepçeyi kullandı ve tribün duvarlarını yıkmaya başladı. Kepçenin başında acemilik çekmediği görülen Denizlispor Başkanı Ali Çetin çalışmaların ligin ilk haftasına tamamlanması için çabaladıklarını belirterek, “Denizli Atatürk Stadı’mız çalışmalarımız tamamlandıktan sonra hem futbol izlemek için daha keyifli bir atmosfere sahip olacak hem de kapasitesi ve kalitesi yükselmiş olacak. Planlamamızı yaptık. Lig başlamadan burada maç oynanabilir duruma gelmek istiyoruz. Aralıksız çalışacağız. Hava koşulları müsaade ederse programın aksaması için bir neden göremiyoruz” diye konuştu.

ZEMİN TAMAMEN YENİLENECEK
Denizli Atatürk Stadı’ndaki en önemli gelişme ise zeminin tamamen yenilenmesi olacak. Drenaj sistemi tamamın kapandığı için her yıl yenilenen deliklerle yaşatılabilen çimler, zemin nedeniyle yıl içinde liglere verilen Milli maç arası sırasında yeni ekimlerle destekleniyordu. Sahanın doğal yapısı gereği içinde eğreti otları barındırması ise yaz mevsimlerinde zeminin sarı – yeşil görünmesine neden oluyordu.

Bu çalışma ile 3 metre aşağı çekilecek saha zeminine yeni bir drenaj sistemi yapılacak. Çalışmalar sonunda ayrıca sık sık arızalanan sulama sistemi yerine yepyeni bir elektronik sistem getirilecek. Yenilenen zemin yıl içinde yırtılmalar dışında ek ekim istemeyecek.
Diğer yandan stattaki çalışmalar kapsamında tribünlerin sahaya en yakın bölümlerine ilaveler yapılarak koltuk kapasitesi en az 3 bin kişi olmak kaydıyla artıralacak.

TFF İNCELEMEYE GELİYOR
Denizli Atatürk Stadı’ndaki çalışmalar sürerken Türkiye Futbol Federasyonu uzmanlarını Denizli’ye gönderecek. Burada hem proje üzerinde hem de stadın mevcut fiziki koşulları üzerinde kapsamlı bir çalışma yürütecek olan TFF heyetinin, artan koltuk kapasitesi nedeniyle bazı tribünlere yeni giriş kapıları yapılması talimatını vereceği öğrenildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..
 

Ömer   -  Bağlantı 14 Haziran 2019, 09:19

Yapmayın arkadaş şunu yav. Süper lige çıkmışız ve saha tadilatı nedeniyle maçlarımızı deplasmanda oynayacağız. Denizliye yapılacak bir kötülüktür bu yapılan.