REKLAMI GEÇ

Başkan Zolan Büyükşehir’in ramazan programlarını açıkladı

Başkan Zolan Büyükşehir’in ramazan programlarını açıkladı

Ramazan ayı hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Başkan Osman Zolan, pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldıkları ramazan ayı geleneklerini güçlü bir şekilde sürdüreceklerini açıkladı. Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı birbirinden güzel programlarla Denizli’de bu ramazan dolu dolu yaşanacak.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 1 Nisan 2022 Cuma, 14:08

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 11 ayın sultanı ramazan ayı kapsamında tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, hemşehrileriyle birlikte dolu dolu bir ramazan ayı geçireceklerini açıkladı. Başkan Zolan, Denizli’de geleneksel hale gelen ve Büyükşehir Belediyesinin koordinasyonunda ramazan ayı boyunca her gün 5 bin kişinin orucunu açacağı Ulu Cami yanındaki iftar çadırında incelemede bulundu. Başkan Zolan’a Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer ve beraberindekiler eşlik etti.

Bir süre iftar çadırında ve mutfakta incelemede bulunan Başkan Zolan, bir ramazan ayına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. “Allah’ım tüm vatandaşlarımızın dualarını, ibadetlerini, oruçlarını kabul ve makbul eylesin inşallah” diyen Başkan Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak ramazanda tüm hazırlıkları tamamladıklarını, son 2 yıl pandemi sebebiyle ara verdikleri bazı faaliyetlere kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi.

İFTAR ÇADIRI VE MAHALLE İFTARLARINDA BİNLER AYNI SOFRADA BULUŞACAK
Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Vatandaşlarımıza ramazanı yaşatmak, o ruhu, manevi havayı teneffüs ettirmek noktasında çalışmalarımız var. Bizim olmazsa olmazımız klasik hale gelen iftar çadırımızdayız. İftar çadırımızda ramazan boyunca iş insanlarımızın veya kurumlarımızın katkıları, Büyükşehir Belediyemizin koordinasyonu ve 70 kişilik ekibimizle günde 5 bin kişiye yemek verme imkanına sahip olacağız. Allah’ım şimdiden kabul eylesin. Hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. 2 yıl aradan sonra bu güzelliği tekrar yaşamaya başlayacağız. Mesafe ve güvenliğe de dikkat ederek iftarlarımızı, güzel manevi bir atmosferde yaşayacağız. Bunun yanında her gün bir mahallede düzenleyecekleri iftar sofrası geleneğinin devam edeceğini kaydeden Başkan Zolan, “Ramazanın güzelliğini yine birlikte yaşayacağız. Sokaklarda vatandaşlarımızla yan yana olacağımız iftarlarımızı düzenleyeceğiz. Bu güzelliği, mutluluğu inşallah hep beraber yaşayacağız” dedi.

KONGRE MERKEZİNDE HER AKŞAM BİR ETKİNLİK OLACAK
Denizli’de ramazan ayının dolu dolu yaşanacağın kaydeden Başkan Zolan, “İftar ve teravih sonrası manevi atmosferi yaşamak için Büyükşehir Belediye Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezimizde her akşam güzel bir etkinlik olacak. Ülke bazında bilinen sanatçılarımız gelecek, yerel sanatçılarımız olacak. Orada birçok güzelliği inşallah birlikte yaşayacağız. Ramazanın ruhunu, manevi boyutunu inşallah derin bir şekilde yaşamış olacağız. Ayrıca her gün iftar öncesi Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle televizyon programı yapılacak. Denizli’ye ait bir televizyon iftar programı olsun istiyoruz. Bunun yanında veren elin alan eli görmemesi için yaptığımız çalışmada, Büyükşehir Belediyemizin imkanlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda kolileri hazırladık. Bu gıda paketlerini şu anda dağıtmaya başladık. Yıl boyu ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza verdiğimiz gıda paketi desteğini ramazan ayında daha yoğun bir şekilde ulaştıracağız” diye konuştu.

TÜM TEDBİRLER ALINDI
Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak ramazanda her konuda tedbir aldıklarını ifade eden Başkan Zolan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ramazan ayı atmosferinin, huzurunun, kardeşliğinin, dayanışmasının hissedilmesi için birçok çalışma yaptık. İnşallah vatandaşlarımız da bu ruhu hissedecektir. Denizli’ye ramazanın geldiği inşallah güçlü bir şekilde belli olacaktır ve bu ramazan herkesin hatıralarında, hafızasında yer alacaktır. Ben tüm vatandaşlarımızın ramazan-ı şerifini şimdiden tebrik ediyorum. Allah’ım sağlıklı sıhhatli güzel bir şekilde geçmesini nasip etsin. Bütün vatandaşlarımıza sağlık, sıhhat ve huzur temenni ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..
 

Belediye Başkanı

Osman ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı

Genel Sekreter

Mustafa ÜNAL

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter

Büyükşehir Rehber

Adres Denizli Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mah. Lise Cad. No:2 PK:20100
Tel: +90 (258) 280 20 20
Tel: +90 (258) 265 21 37
Sms: +90 (258) 265 21 37
Fax: +90 (258) 280 29 99
Mail: denizli@denizli.bel.tr

http://denizli.bel.tr/

/denizlibuyuksehirbld

Büyükşehir İlçe İrtibat

ACIPAYAM - 0541-612 33 38

SERİNHİSAR - 0541-672 70 64

KALE VE BEYAĞAÇ - 0541-612 33 44

TAVAS - 0549-541 23 30

SARAYKÖY VE BABADAĞ - 0533-667 39 41

BULDAN - 0541-672 70 16

ÇİVRİL VE BAKLAN - 0533-733 25 73 0549-744 58 82

ÇAL VE BEKİLLİ - 0549- 747 33 58

BOZKURT VE ÇARDAK - 0549-541 23 26