REKLAMI GEÇ

Büyükşehir İtfaiye göz doldurdu

Büyükşehir İtfaiye göz doldurdu

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, teşkilatın 308. kuruluş yıldönümü ve İtfaiye Haftası dolayısıyla düzenlenen programda performanslarıyla göz doldurdu. Modern araç, ekipman ve teçhizatlarını sergilemenin yanında başarılı tatbikatlarıyla takdir toplayan Büyükşehir itfaiyesini tebrik eden Başkan Zolan, “Büyükşehir Belediyemiz sizlerle daha güçlü” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 1 Ekim 2022 Cumartesi, 10:45

Denizli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası ile itfaiye teşkilatının 308. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir tören düzenledi.

15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan törene Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, İtfaiye Dairesi Başkanı Murat Başlı ile itfaiye personeli ve vatandaşlar katıldı.

İtfaiyeci duasının okunduğu törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Zolan, itfaiye teşkilatının kurulduğu günden bu yana mesai mefhumu gözetmeden çalıştığına dikkati çekti.

Başkan Zolan “Değerli çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İçten gelerek, hissederek her bir vatandaşımızı kendi yakınınız gibi görerek çok üst seviyede görev yapıyorsunuz. Denizli’mizi yaşanabilir, huzurlu ve güvenli hale getirmek için çok büyük katkı sağlıyorsunuz. Yangının içine girip bir canı, bir malı kurtarabilmek adına kendini feda etmek, alevlerin içine adım atmak kolay değil. Bu herkesin yapabileceği bir iş değil. Allah’ım kaza bela vermesin inşallah” dedi.

ORMAN YANGINLARIYLA KAHRAMANCA MÜCADELE ETTİLER
Yangınların, felaketlerin, afetlerin hayatın içinde var olduğunu anlatan Başkan Osman Zolan, “Büyükşehir Belediyemiz gerçekten sizlerle beraber daha güçlü. Büyükşehir Belediyesi olarak yeni araçlarımızı, ekipmanlarımızı, dünyada en son gelişen araç ve gereçleri sizlere sağlıyoruz. Allah’ım yolumuzu açık etsin” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye teşkilatının Denizli ve çevre illerde çıkan orman yangınlarında da kahramanca müdahale ettiğini hatırlatan Başkan Zolan, teşkilatın İtfaiye Haftası’nın ve 308. kuruluş yıldönümünü tebrik etti.

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYEDEN CANSİPERANE MÜCADELE
Denizli Valisi Atik ise, itfaiye teşkilatının varlığının güven verdiğini söyledi. Vali Atik, “Büyükşehir Belediyemizin öyle güçlü itfaiye altyapısı var ki, o kadar kahraman itfaiyecilerimiz var ki her durumda ve şartta bizlerin yüzünü ağartıyor. Allah hepinizden razı olsun. Ben sizlerin cansiperane mücadelenizi gördüm, şahitlik yaptım. Orman yangınlarında ortaya koymuş olduğunuz performansı araç gereçlerinizle nasıl bir gayret içerisinde olduğunuzun en yakın şahitlerinden birisiyim. Emniyet ve jandarma teşkilatını nasıl görüyorsak sizleri de öyle görüyoruz” ifadelerini kullandı.

PERFORMANSLARI İLE GÖZ DOLDURDULAR
Konuşmanın ardından Vali Atik, Başkan Osman Zolan ve beraberindekiler Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığının hazırladığı stantları inceledi. İtfaiyeci kıyafeti giymiş minik öğrencilerin canlandırdığı yangın söndürme gösterisi büyük ilgi toplarken Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı’nın yangın ve afetlerde kullandığı modern yangın söndürme araç ve gereçleri ile trafik kazalarına müdahalede kullandığı ekipmanlar tanıtıldı.

Kaza kırım aracı ile bir kazazedenin kurtarılışının canlandırıldığı törende itfaiye personelinin performansı büyük takdir topladı.

Osmanlı döneminde yangınla mücadele eden tulumbacıların da tanıtıldığı törende öğrencilerin itfaiye ile ilgili resim sergisi büyük beğeni aldı.

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYEDEN GÖVDE GÖSTERİSİ
Öte yandan tören öncesi Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde bir kortej gerçekleştirdi.

Denizli Valiliği önünden Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nı takip ederek 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na kadar devam eden kortejde modern, araç, personel ve ekipmanlarıyla yer alan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi adeta gövde gösterisi yaptı.

Kortejin ardından Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Daire Başkanı Murat Başlı, itfaiye personeli ve itfaiye kıyafeti giymiş minikler Başkan Osman Zolan’ı ziyaret etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..
 

Belediye Başkanı

Osman ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı

Genel Sekreter

Mustafa ÜNAL

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter

Büyükşehir Rehber

Adres Denizli Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mah. Lise Cad. No:2 PK:20100
Tel: +90 (258) 280 20 20
Tel: +90 (258) 265 21 37
Sms: +90 (258) 265 21 37
Fax: +90 (258) 280 29 99
Mail: denizli@denizli.bel.tr

http://denizli.bel.tr/

/denizlibuyuksehirbld

Büyükşehir İlçe İrtibat

ACIPAYAM - 0541-612 33 38

SERİNHİSAR - 0541-672 70 64

KALE VE BEYAĞAÇ - 0541-612 33 44

TAVAS - 0549-541 23 30

SARAYKÖY VE BABADAĞ - 0533-667 39 41

BULDAN - 0541-672 70 16

ÇİVRİL VE BAKLAN - 0533-733 25 73 0549-744 58 82

ÇAL VE BEKİLLİ - 0549- 747 33 58

BOZKURT VE ÇARDAK - 0549-541 23 26