REKLAMI GEÇ

Çal, deve güreşi şenliğine hazır

Çal, deve güreşi şenliğine hazır

Çal’da geleneksel hale getirilen deve güreşi şenliklerinin üçüncüsü 11 Mart’ta yapılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 8 Mart 2018 Perşembe, 11:07

Denizli’nin Çal İlçesi’nde deve güreşi şenliği hazırlıklarında sona gelindi. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan şenliğe Türkiye’nin dört bir yanından 90 deve sahibi ve yüzlerce deve güreşi meraklısı katılacak.

Şenlikler 11 Mart sabahı Stadyum Arkası’ndaki alanda gerçekleştirilecek. Festivalden bir gün önce Çarşı Caddesi’nde kortej yürüyüşü yapılacak.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan bugün Denizli Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde festivale ilişkin yaptığı açıklamada hazırlıkları tamamladıklarını, şenliğe tüm Denizli halkını davet ettiklerini kaydetti.

Festival komitesi üyeleri Gelinören Muhtarı ve Çal Muhtarlar Derneği Başkanı Ali İhsan Hayta, Aşağıseyit Muhtarı Cengiz Okdem, İsmailler Mahallesi muhtarı Ramazan Karaadem, Yazır Muhtarı Alaaddin Mısırlı, Hüdai Solak ve Adnan Öztürk ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çal Belediye Başkanı Akcan, “Çal Belediyesi olarak kültürümüzü yaşatma konusunda atılan her adıma destek veriyoruz. İlçemizde Sudan Koyun Geçirme ve Bağ Bozumu Şenlikleri gibi etkinliklerle binlerce yıldır devam eden geleneklerimizi gelecek nesillere aktarmaya çalışıyoruz. Deve güreşi şenliklerini de bu şekilde değerlendiriyoruz. Geçmiş ve gelecek arasındaki bağı kurmak, gelecek nesillerimize kültürümüzü aktarmak için bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Hazırlıklarımızı tamamladık. 11 Mart’ta tüm Denizlilileri şenliğimize davet ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..