REKLAMI GEÇ

Denizli Valiliği Pamukkale Basketbol Turnuvası başlıyor

Denizli Valiliği Pamukkale Basketbol Turnuvası başlıyor

Beko Basketbol Ligi’nden, Bornova Belediyespor, Erdemirspor, Karşıyaka, Medikal Park Trabzonspor takımlarının katılacağı ve Denizli Valiliği’nin koordinatörlüğünde düzenlenen, Pamukkale Basketbol Turnuvası, 3 Eylül’de başlıyor.

/ DENİZLİSPORHABER / 2 Eylül 2010 Perşembe, 17:49

Denizli Valiliği’nin koordinatörlüğünde, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), Gençlik Spor İl Müdürlüğü, PEV Koleji işbirliği ve Denizli Belediyesi’nin desteği ile yapılacak olan ve Beko Basketbol Lig takımlarının katılacağı, Pamukkale Basketbol Turnuvası tanıtım toplantısı yapıldı. Bu yıl ilk kez Denizli’de yapılacak olan turnuva ücretsiz olacak ve vatandaşlar için turnuvanın yapıldığı yere ücretsiz araç kaldırılacak.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına; Vali Yavuz Erkmen, Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Basketbol Denizli İl Temsilcisi Sinan Özdemir, PAÜ Spor Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Emre Erol, Erdemirspor Antrenörü Ahmet Çakı, Erdemirspor Takım Kaptanı Emre Ekim, Bornova Belediyespor Yöneticisi Mert İldeş, Karşıyakaspor İdari Menajeri Selim Çınar, Medikal Park Trabzonspor Menajeri Mehmet Alemdağ katıldı.

Denizli’de 3-4-5 Eylül 2010 tarihlerinde yapılacak olan turnuvaya; Beko Basketbol Ligi’nden Bornova Belediyespor, Erdemirspor, Karşıyaka, Medikal Park Trabzonspor takımları katılacak. Maçlar Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda yapılacak ve sporseverler karşılaşmaları ücretsiz izleyebilecekler. Maçlara gitmek isteyen vatandaşlar için maç saatlerinden bir saat önce, Denizli Belediyesi önünden ücretsiz servis araçları kaldırılacak.

Yarın başlayacak turnuva öncesi düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, turnuvanın tüm dünyada basketbolun konuşulduğu bir döneme rastlaması açısından Denizli için ayrı bir önem taşıdığını söyleyerek, Vali Yavuz Erkmen’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

PAÜ Spor Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Emre Erol, Denizli’yi basketbolda bir cazibe merkezi haline getirmeye çalıştıklarını, güzel bir turnuvanın olacağını söyleyerek, üst düzey hakemlerin de Denizli’ye geleceğini, değişen yeni basketbol kurallarının Türkiye’de ilk defa bu turnuvada uygulamaya geçirileceğini ifade etti.

TÜRKİYE’DE DÜNYA BASKETBOL ŞAMPİYONASI, DENİZLİ’DE PAMUKKALE BASKETBOL TURNUVASI
Vali Yavuz Erkmen ise, turnuvanın ilimizde yapılmasının önem taşıdığını, ülkemizin güzide takımlarını misafir etmenin ve kulüplerin bünyesinde bulunan sporcuların sporseverlerin huzuruna çıkarmanın basketbolun Denizli’de sevilmesi anlamında çok büyük katkı sağlayacağını söyledi. Basketbolun ülkemizde sevilen ve şu anda oynan milli maçlar dolayısıyla popüler olan bir spor dalı olduğunu berten Vali Erkmen, “Milli takımımız Dünya Basketbol Şampiyonası’nda grup liderliğini garantiledi. Çok daha iyi yerlerde olmasını arzu ediyoruz. Millet olarak oraya odaklanmışken, bu turnuvanın da, o heyecanla bütünleşeceğini, o merakın buraya da yansıyarak Denizlili sporseverlerce çok daha ilgi göreceğini düşünüyoruz. Denizli’nin sizlere şans getirmesini diliyorum. Sağlık içerisinde bu hazırlık döneminin de en iyi şekilde değerlendirilip, liglerde başarılı olmanızı diliyorum. Denizli olarak dört takımımızı da canı gönülden takip edeceğiz” dedi.

Bu turnuvanın ilk defa düzenleneceğini, önümüzdeki yıllarda da düzenlenerek geleneksel hale getirileceğini belirten Vali Erkmen, turnuvanın ilk olması dolayısıyla heyecan yaşadıklarını ve bu heyecanı tüm kent olarak yaşamak istediklerini, turnuvanın Denizli’nin tekrar bu vesileyle kamuoyuna adının duyurulmasında da faydalı olacağını sözlerine ekledi.

Turnuvaya katılan takım yetkilileri de, turnuvanın yapımında emeği geçenlere teşekkür ettiler ve turnuvaya katılmaktan mutlu olduklarını söylediler. Yetkililer ayrıca, Denizli’nin birinci ligde temsil edilmemesine rağmen bu şekilde turnuvaya ev sahipliği yapmasının çok güzel olduğunu, sonraki yıllarda da düzenlenecek etkinliklere katılacaklarını belirttiler.

MÜSABAKA PROGRAMI ŞÖYLE:
3 Eylül 16.00 Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu Erdemirspor-Bornova Belediyespor
3 Eylül 18.00 Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu Trabzonspor-Karşıyaka
4 Eylül 16.00 Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu Erdemirspor-Karşıyaka
4 Eylül 18.00 Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu Trabzonspor-Bornova Belediyespor
5 Eylül 14.00 Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu Trabzonspor-Erdemirspor
5 Eylül 16.00 Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu Karşıyaka-Bornova Belediyespor

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..
 

Belediye Başkanı

Osman ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı

Genel Sekreter

Mustafa ÜNAL

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter

Büyükşehir Rehber

Adres Denizli Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mah. Lise Cad. No:2 PK:20100
Tel: +90 (258) 280 20 20
Tel: +90 (258) 265 21 37
Sms: +90 (258) 265 21 37
Fax: +90 (258) 280 29 99
Mail: denizli@denizli.bel.tr

http://denizli.bel.tr/

/denizlibuyuksehirbld

Büyükşehir İlçe İrtibat

ACIPAYAM - 0541-612 33 38

SERİNHİSAR - 0541-672 70 64

KALE VE BEYAĞAÇ - 0541-612 33 44

TAVAS - 0549-541 23 30

SARAYKÖY VE BABADAĞ - 0533-667 39 41

BULDAN - 0541-672 70 16

ÇİVRİL VE BAKLAN - 0533-733 25 73 0549-744 58 82

ÇAL VE BEKİLLİ - 0549- 747 33 58

BOZKURT VE ÇARDAK - 0549-541 23 26