REKLAMI GEÇ

DENİZLİ DOĞA KOLEJİ’NDE SATRANÇ RÜZGARI ESTİ

DENİZLİ DOĞA KOLEJİ’NDE SATRANÇ RÜZGARI ESTİ

Doğa Koleji’nde iki gün süren satranç turnuvası gerçekleşti. Turnuva Türkiye Satranç Federasyonu gözetiminde gerçekleşti.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 4 Nisan 2018 Çarşamba, 15:11

Denizli’de eğitim sektöründe başarıları ile gündeme gelen Doğa Koleji hafta sonunda iki gün süren satranç turnuvası düzenledi. Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile yapılan turnuvada öğrenciler kıyasıya mücadele etti. Toplamda 6 tur süren turnavayı Satranç Federasyonu Asbaşkanı Halil Hilmi Darı, İl Temsilcisi Ayşegül Akdeniz, ulusal hakem Ayvaz Polat ve baş hakem Ömer Aybaş da izledi.

Öelileri ile birlikte etkinliğe katılan öğrenciler Doğa Koleji kampüsünü doldurdu. Okul hafta sonunda binin üzerinde konuk ağırladı.

Güzel bir havada gerçekleşen turnuvada derece giren öğrenciler ödüllendirilirken, organizasyonda emeği geçen stranç kulüpleri ve hakemlere de katılım sertifikası verildi. Katılımcılara sertifikaları Kampüs Müdürü Yavuz Yıldız ve Beyhan Somalı tarafından takdim edildi.

Turnuvada yer almayan öğrenciler de organizasyonda unutulmadı. Bu öğrenciler için kampüsteki atölyelerde deney yapıldı, akıl oyunları oynandı. Binicilik, ebru, robotik kodlama da çok sayıda etkinlikten bazılarıydı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..