REKLAMI GEÇ

İŞADAMLARI OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN KOŞTU

İŞADAMLARI OTİZMLİ ÇOCUKLAR  İÇİN KOŞTU

DESİAD üyesi bir grup işadamı farkındalık oluşturmak ve otizmli çocukların eğitimine kaynak sağlamak amacı ile Runatolia Maratonu’nda koştu.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 6 Mart 2018 Salı, 09:51

Ülkemiz için yeni dünyada ise oldukça yaygın olan iyilik koşularının katılımcıları artıyor. DESİAD üyesi işadamları otizm farkındalığın artırmak için uluslararası Runatolia Maratonu’nda Denizli Otizm Derneği (DOD) ile birlikte koştular. Koşuya katılanlar arasında DESİAD Başkanı Okan Konyalıoğlu, Sedat Erikoğlu, Ahmet Yavuzçehre, İsa Dal, Salih Demiren, Mehmet Barış Kılınç, Ramazan Yılmaz, Mehmet Cillov, Şule Yılmaz ve Şükrü Çarkıt yer aldı. Ülkemizdeki otizmli sayısının her geçen gün arttığını belirten işadamları kendilerinin de bu sorunun çözümünün bir parçası olmak ve farkındalığı artırmak için DOD ile birlikte koştuklarını ifade ettiler.

Aile ve çocuk odaklı etkinlikler yapan bir dernek olduklarını belirten DOD Eğitim Koordinatörü Burcu Bilik ise şunları söyledi: “Otizm farkındalığı yaratmak, bu yolculuğumuzdaki yol arkadaşlarımızın sayısını artırmak ve derneğimize kaynak yaratmak için koştuk.

Denizli’nin yanı sıra yurt çapında da otizmle ilgili politikların geliştirilmesi için çalışmalar yapan bir derneğiz. Elde ettiğimiz kaynağı da Denizlimizde yaşayan otizmli çocuklarımızın eğitimi için harcayacağız. Şehrimizin tanınmış işadamları bu koşumuzda bize destek verdi. Katılan DEİSAD üyelerine ve bizim için koşan bütün gönüllülere ve bağışlarıyla koşuculara destek veren herkese çok teşekür ediyoruz”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..