REKLAMI GEÇ

İSTANBUL MARATONU’NDA BİR İYİLİK MELEĞİ

İSTANBUL MARATONU’NDA BİR İYİLİK MELEĞİ

40’ncı İstanbul Maratonu pazar günü start alacak. Denizlili işadamı ve DETGİS eski Başkanı İsa Dal maratonda WWF- Türkiye’nin ‘Doğa Öncüleri’ projesi için koşacak.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 9 Kasım 2018 Cuma, 11:13

Gelenek halini alan İstanbul Maratonu bu yıl 40’nci kez start alacak. Ana sponsor Vodafone’nin önderliğindeki organizasyona Denizli’den tanıdık bir isim de katılacak.
Denizlili işadamı ve Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği eski Başkanı (DETGİS) İse Dal maratonda Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF-Türkiye)’nın ‘Doğa Öncüleri projesi için farkındalık yaratmaya çalışacak.

Katılımcıların kendi temaları ile öne çıktığı projede işadamı Dal ‘İyilik Peşinde Koşacağım’ diyerek etkinliği sosyal medya hesabından takipçilerine duyurdu.

WWF Türkiye’nin Doğa Öncüleri projesi orta öğrenimdeki öğrenciler için doğa koruma programları ve projeleri geliştirmeyi hedefliyor. Projenin rehberliğini yine WWF Türkiye üstleniyor.

Türkiye’de doğayı korumak ve çocukların değişim yaratma potansiyelini ortaya çıkarmak için son derece önemli görülen proje yeni Doğa Kahramanları oluşturmayı da amaçlıyor.

Katılımcılar proje kapsamında daha fazla çocuğa ulaşabilmek için takipçilerinden kampanyaya destek olmalarını istiyor.

İşadamı Dal da sosyal medya hesabından destek çağrısında bulunan isimlerden biri. Öğrencilerin bu programdan yararlanma maliyetlerinin 350 lira olduğunu anlatan Dal, sosyal medyadaki paylaşımında, “Sadece şikayet etmiyorum değiştirmeye çalışıyorum. Adımlarımla çevremdekileri harekete geçirmeye çalışıyorum. Farkındalık yaratıyorum.

İstanbul – 2018 WWF Türkiye – Doğa Öncüleri projesini destekleyeceğim. 11 Kasım günü İyilik Peşinde Koşacağım. Adımlarıma anlam katacağım. Koşumu desteklersen beni çok mutlu edersin” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..