REKLAMI GEÇ

KUPADA KALAN TEK EGE TAKIMI KALESPOR

KUPADA KALAN TEK EGE TAKIMI KALESPOR

Türkiye Kupası’nda Isparta Davrazspor’u 10 kişi kaldığı maçta eleyerek tüm dikkatleri üzerine toplayan Kalespor, Ege Bölgesi’nden kupaya devam eden tek BAL takımı oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 31 Ağustos 2018 Cuma, 12:59

Kalespor, Türkiye Kupası 1. Tur maçında Isparta temsilcisi Davrazspor’u Selim Kartal’ın tek sayısı ile devirdi. Karşılaşmanın 70’nci dakikasında Ümit’in kırmızı kart görmesi ile on kişi kalan, 48’nci dakikada takımın önemli kozlarından Selim’in sakatlanması ile zor anlar yaşayan Denizli temsilcisi 90 dakika sonunda gülen taraf olmayı başardı.
Denizli’yi BAL’da temsil eden Kalespor, Türkiye Kupası’nda turu geçen tek Egeli BAL takımı oldu. Denizli’nin başarılı çalıştırıcılarından Mehmet Ali Sevil’in teknik sorumluluğunu üstlendiği Kalespor’da Başkan Hasan İncekara da galibiyeti değerlendirdi.
Denizli adına turu geçmekle önemli bir iş yaptıklarına değinen İncekara, “Tüm maddi imkansızlıklar içinde takdir edilmeyi gerektirecek bir başarı elde ettik. Bundan sonraki süreçte de kupada gidebildiğimiz kadar ilerlemek istiyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Futbolcu ve teknik ekibimizi kutluyorum” dedi.

BAŞKAN ÜSTEK’TEN DESTEK BEKLİYORLAR
Diğer yandan maddi olarak zor bir dönemden geçen Kalispor’da yönetim destek bekliyor. Türkiye’deki amatör kulüplerinin durumunun çok iyi olmadığını anımsatan Başkan İncekara, “Kendi olanaklarımız ile ayakta kalmaya çalışıyoruz. Türkiye şartlarında bunu başarmak kolay değil. Sadece yöneticilerin gayretleri ile sürdürülebilir kulüpçülük yapmak mümkün değil. Türkiye Kupası maçına bile göğüs ya da sırt reklamımız olmadan çıktık. En azından bu tür gelirler bize nefes aldırır” dedi.

Kalespor yönetimi Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek’in desteğini bekliyor. Kendisi de bir Kaleli olan Üstek’in her zaman yanlarında olduğunu hatırlatan Başkan İncekara, “Bu güne kadar manevi olarak hep yanımızda durdu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Maddi desteklerini de bekliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..