REKLAMI GEÇ

ZOLAN’DAN 1,5 MİLYONLUK KIYAK

ZOLAN’DAN 1,5 MİLYONLUK KIYAK

Büyükşehir belediyesi, Denizli Atatürk Stadı’nı il müdürlüğünden kiralayarak Denizlispor’a aynı bedelle verdi. Yeşil siyahlı kulübün yıllık 1,5 milyon liraya yakın karı oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 25 Haziran 2019 Salı, 11:30

Denizlispor’un en önemli gider kalemlerinden biri olan stat kirası meselesi de çözüldü. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın devreye girmesi ile yeşil siyahlı kulüp yıllık 1,5 milyon liralık giderden kurtuldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden stadı kendi kiralaması durumunda büyük bedeller ödeyen Denizlispor, büyükşehir belediyesinin devreye girmesi ile bu giderden de kurtulmuş oldu. Kamu kurumlarının kendi aralarındaki kiralama işlemlerinde, taşınmazların kirasının makul miktarlarla ücretlendirilmesi nedeniyle Denizli Büyükşehir Belediyesi stadı kiraladı ve aynı kira bedeliyle Denizlispor’a devretti.

Konu büyükşehir belediye meclisinin Haziran ayı oturumunda görüşüldü. Meclis Başkan vekili Ali Değirmenci önderliğindeki toplantıda Atatürk Stadı’nın kiralanması konusu görüşüldü. Meclis Başkanvekili Ali Değirmenci, gündem maddesi hakkında yaptığı konuşmada, Denizlispor’un maçlarını yaptığı Atatürk Stadyumu’nun mülkiyetinin Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olduğunu belirterek, “Bugüne kadar Denizlipsor, Atatürk Stadyumu’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kiracısı idi. Artık stat kiralamayı Büyükşehir Belediyesi olarak biz yapacağız. Daha sonra alt kiracı olarak Denizlispor Kulübüne kiralama gerçekleştireceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesinin stadı kiralamasının Denzilipsor’un kiralamasından daha cüzi bir miktara tekabül ettiğini anlatan Değirmenci, “Daha sonra biz de aynı bedelle Denizlispor Kulübüne kiralama yapacağız. Bu şekilde Denizlispor Kulübüne yıllık yaklaşık 1,5 milyon lira civarında bir katkı sağlamış olacağız. Denizlispor’un Süper Lig’deki ilk senesinde Büyükşehir Belediyesinin de böyle bir katkısı olacak” dedi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın her zaman Denizlispor’un yanında olduğunu vurgulayan Değirmenci, “Bu kararın alınmasında büyük katkı koyan Başkanımız Sayın Osman Zolan’a teşekkür ediyorum. Denizli Belediyesi döneminden başlayarak Büyükşehir Belediyesi olduğumuz süreçte de her zaman Denizlispor’un yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Takımımıza şimdiden Süper Lig’de başarılar diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..