REKLAMI GEÇ

İZMİR’DE 250 KM HIZ YAPTI DENİZLİ’YE KUPA GETİRDİ

İZMİR’DE 250 KM HIZ YAPTI DENİZLİ’YE KUPA GETİRDİ

250 kilometre hız yaptı, Denizli’ye ikinciliği kazandırdı

/ DENİZLİSPORHABER / 28 Mart 2014 Cuma, 12:09

Denizli Motosiklet Kulübü (DEMOK) Sporcusu Kemal Yasdıkçıoğlu Türkiye Motor Federasyonu (TMF) tarafından hafta sonu İzmir Pınarbaşı Ülkü Pisti’nde düzenlenen yarışta 250 kilometre hızla rakiplerini geride bırakarak 1000 CC C Sınıfı 1. ayağında ikinci oldu.

Yarışlara 2 yıl ara verdikten sonra bu yıl tekrar yarışlara katıldığını belirten Yasdıkçıoğlu, “Türkiye’nin her yerinden gelen pilotların katılımı ile çok zevkli ve hızlı bir yarışma yaptık. 2 bin 250 metre uzunluğundaki Pınarbaşı Ülkü Pisti’nde 18 turu 250 kilometre hıza çıkarak 18 dakikada bitirdim. 2014 Türkiye Pist Şampiyonası 1000 CC C Sınıfı 1. ayak yarışında Denizli’ye ikinciliği getirdim. Denizli’den yarışlara benimle birlikte sporcularımız Mehmet Demirtaş ve Cansu Tuna katıldı ” dedi.

Denizli’de pist olmamasına rağmen önemli dereceler kazanmayı başardıklarını anlatan Yasdıkçıoğlu, “Denizli’de bir pistimiz olmadığı için yarışmalara hazırlanabilmek için İzmir’deki antrenmanlara katılıyorum. Trafikte sürücüler motosiklet pilotlarını görmüyorlar. Şehir içindede hız yapıp antrenman yapamıyoruz. Ayda iki gün İzmir’e gidip antrenman turlarımı gerçekleştirerek Denizli’ye işimin başına dönüyorum. Denizli’de motosiklet sporu ile ilgilenen pilot var. Gerçekten motosiklet pisti ilimiz için bir ihtiyaç. İlimizde böyle bir pist kurulursa ilimizin turizmine ve ekonomisi ne de katkısı büyük olur. Gelen pilotların barınması, yemeleri, içmeleri, alacakları yedek parçaları bile ilimizin ekonomisine katkı sağlayacaktır. Kente ayrı bir hareketlilik getirecektir. Pisti bile olmayan bir kentten başka bir kente giderek yarışmalara katılıyoruz ve başarılarla, derecelerle dönüyoruz” dedi. Yarışta Fatih Ati, birinci, Kenan Yastıkcıoğlu ikinci ve Mehmet Genç üçüncülüğü kazandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..