REKLAMI GEÇ

BELEDİYESPOR’UN GELECEĞİ ALTYAPIDAN OLACAK

BELEDİYESPOR’UN GELECEĞİ ALTYAPIDAN OLACAK

Belediyespor Başkan Yardımcısı ve Futbol Şube Sorumlusu Bekir Balım, yakın gelecekte A takımdaki futbolcuların yarısının yerli futbolculardan oluşacağını söyledi.

/ DENİZLİSPORHABER / 3 Ocak 2011 Pazartesi, 17:28

Belediyespor Başkan Yardımcısı ve Futbol Şube Sorumlusu Bekir Balım, Yönetici Ali Çetin, Teknik Direktör Hasan Şermet, Altyapı Genel Direktörü Aliksan Urcanlı ve altyapı antrenörlerinin de hazır bulunduğu toplantıda, amatör futbolcuların aileleri ile biraya geldi. Bu sezon üçüncüsü gerçekleşen toplantıda, aileler ve futbolcular merak ettikleri soruları gündeme getirdiler. Amatör branştaki futbolcular ve ailelerin katıldığı ve sırayla yapılan toplantı, Denizli Belediyespor kulübünde gerçekleşti. Başkan Yardımcısı ve Futbol Şube Sorumlusu Bekir Balım, Profesyonel takımın sezona başlarken ‘Puan bile alamaz’ eleştirilerine maruz kaldığını ilk yarı sonunda gelinen lig 3.lüğü sonrasında da aynı eleştirileri yapanların bu sefer kıskançlık yaptığını hatırlatan Balım, ‘ Hayata geçiremediğimiz projeler var ama hepsi biranda olmuyor. Göreve başlayalı 6 ay oldu. Sıfırdan A takım ve altyapı oluşturmak kolay değil. Altyapıdan A takıma futbolcular verdik. Onlar bu şanslarını iyi kullanmalılar. A takım ile amatör takımlar karması sık sık maç yapacak. Kulüp olarak bizler futbolculara eğitim veriyoruz. Ailelerde beslenme ve dinlenmesi ile yakında ilgilenmeli. Zaten aileleri ve okulları sık sık atayıp çocukların durumları hakkında bilgi alıyorum’ dedi. Altyapıda ki futbolcular, A takıma giden arkadaşlarını görünce küsmek yerine ‘Bende gideceğim’ diyebilmeli ve daha çok çalışmalı diye konuşan Balım, velilerin toplantılara katılmasının kendilerini çok memnun ettiğini söyledi. Balım, geçen dönemlerle şimdiki dönem kulüp yönetimi ve altyapı çalışmaları arasında da dağlar kadar fark olduğunu vurguladı. Denizli Belediyespor olarak BAL ligine bir takım çıkaracaklarını ve profesyonel takım ile köprü oluşturacaklarını belirten Başkan Yardımcısı Balım, gelecek yıllarda profesyonel takımda oynayan yerli futbolcuların takımın yarısından fazlasını oluşturacağını söyledi.

Altyapıdaki bütün sporcuların futbolcu olamayacağını ancak herkesin şansını sonuna kadar kovalaması gerektiğini dile getiren Teknik Direktör Hasan Şermet, altyapıda ki futbolculara en azından iyi ahlak ve insani değerler verilmesinin bile önemli olduğuna dikkat çekti. Yetenekli ola sporcuların yavaş yavaş yukarılara çıkacağının altını çizen Şermet, ‘Profesyonel takımlar altyapıdan gelen sporcular ile ayakta kalacak. Maddi imkanlar belli. Bu nedenle altyapı çok önemli. Yeter ki Okul, Kulüpler ve Aileler üçgeninde sporcular iyi yetişsin’ dedi. Yönetici Ali Çetin ise, kendilerinde yıllarca aynı yollardan yetişip en üst seviyeye geldiklerini hatırlatarak, sosyal iletişimin kuvvetlendirilmesi gerektiğine değindi. Altyapıda ki antrenörler ise futbolcuların son durumları hakkında aileleri bilgilendirdiler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..