REKLAMI GEÇ

Horoz’un yanına bozkurt yakışır

Horoz’un yanına bozkurt yakışır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Denizli’de partilileriyle buluştu. “Kastederek Yüce Divan korkusuyla MHP’ye ahlaksızca saldırıyorlar” diyerek kaset skandallarını arkasında AKP’nin olduğunu ima eden Bahçeli, kendisine hediye edilen Horoz biblosunu ise “Yanına bozkurt çok güzel yakışır” diye aldı

/ DENİZLİSPORHABER / 24 Mayıs 2011 Salı, 16:54

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet bahçeli, Muğla’nın ardından partisinin Özay Gönlüm Meydanı’nda düzenlenen Denizli Mitingi’nde konuştu. Yaklaşık 10 bin partilinin takip ettiği mitingde iktidar partisini sert bir dille eleştiren Bahçeli, Erdoğan’ın “Çıraklık ve kalfalık dönenimiz bitti ustalık dönenimiz için oy istiyoruz” çağrısını ima ederek, “İlk dönem gaflet, ikinci dönem delalet, Allah korusun ki bir daha gelirlerse bu kez ihanet içinde olacaklar” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN EKONOMİK TABLOSUNU ÇİZDİ
Türkiye’nin 5 büyük sorununu işsizlik, yoksulluk, asayişsizlik, yolsuzluk ve bölücü terörün tırmanışı şeklinde sıralayan bahçeli, bu iddiasını kanıtlar rakamlar da verdi. Türkiye’de 6 milyon işsiz bulunduğuna dikkat çeken, nüfusun yüzde 18.8’inin yoksulluk sınırının altında olduğunu dile getiren Bahçeli, nüfusunun yüzde 46.3’ünün geliriyle geçinemediğini, yüzde 43.9’unun kıyafet alamadığını, yüzde 38.5’inin ısınma ihtiyacı için para bulamadığını, yüzde 57’sinin borçlu olduğunu, borçlarını yarısının ise borçlarına ödeyecek gelire sahip olmadığını dile getirdi. Ülke insanının yoksullaştıkça büyükşehirlere göç ettiğini, tutunamayınca da suça yönelmek zorunda kaldığını dile getiren Bahçeli, son yıllarda boşanma sayıları ve kadına şiddet olaylarının da artığını aktardı.

O TÜRKİYE’Yİ ÖYLE ZANNEDİYOR
Başbakanın, etrafını saran AKP döneminde palazlanmış sermaye, yandaşları ve bir avuç partilerinin durumuna bakarak Türkiye’de her şeyin günlük gülistanlık olduğunu sandığını iddia eden Bahçeli, “Oysa Türkiye onun gördüğü gibi değil” diye konuştu. Dağıtılan seçim paketlerinin devlet kaynaklarından aktarıldığına da vurgu yapan Bahçeli, Denizlili seçmene seslenerek, “Onların hepsini alın, sizin hakkınız. Ama 12 Haziran’da vurun tokatı yuvarlanıp gitsinler” dedi.

Bahçeli’ye konuşmasının ardından denizli milletvekili Emin Haluk Ayhan, gümüş horoz biblosu hediye etti. Bahçeli, hediyeyi alırken, “Horozun yanına bozkurt çok güzel yakışır” dedi. Bahçeli, mitingin ardından karayolu ile kentte ayrıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..