REKLAMI GEÇ

ONLAR BELEDIYESPOR’UN GURURU

ONLAR BELEDIYESPOR’UN GURURU

Geçen sezon amatörden gelerek profesyonel olup maçlarda oynamaya başlayan Şükrü, İbrahim ve Şahin Belediyespor’un gurur kaynakları olurken, amatörden 6 futbolcu daha A takımla antrenmanlara başladı.

/ DENİZLİSPORHABER / 4 Ocak 2011 Salı, 18:19

Denizli Belediyespor Başkan Yardımcısı ve Futbol Şubesi Başkanı Bekir Balım’ın ‘Yakın gelecekte profesyonel futbol takımının yarısından fazlası yerli futbolcu olacak’ sözünün en büyük kanıtı, geçen sezon amatör takımlardan aldıkları 3 futbolcunun, profesyonel oldukları ilk sezonda forma giymeleri.

Denizli 1.Amatör küme C grubunda lider olan Dokuzkavaklarspor’un altyapısından yetişen ve 2001 yılında bu külüpte lisansı çıkan 19 yaşında ki Şükrü Ayhan, bu sezon 11 maçta oynadı ve 821 dakika oynadı. Ayhan, sezonun ilk yarısında Kastamonuspor’a kafa ile gol atarak, profesyonel yaşamındaki gol siftahını yaptı.

Denizli Özel Erpa Özel Sağlık Amatör Lig’de lider Kaklık Belediyespor’da ilk amatör lisansı 2005 yılında çıkan sağ açık İbrahim Kongur’da 16 maçta 559 dakika oynadı. 20 yaşındaki Kongur, ilk yarının son maçında Zeytinburnuspor filelerini havalandırıp, profesyonel futbol kariyerindeki ilk golünü attı. Denizli Belediyespor altyapısında yetişen 2005 yılında amatör lisansı çıkan orta saha oyuncusu 18 yaşındaki Şahin Şafakoğlu ise 6 maçta 296 dakika görev aldı. Şafakoğlu’nun 2, Kongur ve Ayhan’ın Denizli belediyespor’la 5’er yıllık sözleşmeleri bulunuyor.

Denizli Belediyespor Başkan Yardımcısı ve Futbol Şube Başkanı Bekir Balım, Şükrü, İbrahim ve Şahin’in kısa zamanda büyük gelişme kaydettiklerini belirterek, ‘ Bu 3 futbolcu amatör kümelerdeki diğer futbolcuların yol haritasını oluşturuyor. Onlar bizim nazar boncuğumuz, gözbebeğimiz. Devre arasında altyapımızdan Mutlu Koca, Mustafa Çakmak, Cihat İpekçi, Ahmet Aydın ve Özer Çizer ile birlikte, Dokuzkavaklarspor’dan Gökhan Demir olmak üzere toplam 6 futbolcu daha A takımla antrenmanlara başladı. Diğer amatörler üzülmesin ve bende gitmeliyim diye çok çalışşın’ dedi. Teknik Direktör Hasan Şermet ise yetenekli olan her futbolcuyu zamanla A takım alacaklarını söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..