REKLAMI GEÇ

Ahmet Yenerer 3. kez dünya şampiyonu

Ahmet Yenerer 3. kez dünya şampiyonu

Bilek güreşinde iki dünya şampiyonluğu bulunan milli sporcu Ahmet Yenerer, Romanya’da düzenlenen şampiyonada sol el Dünya şampiyonu oldu. 50 yaşındaki sporcu seremonide milli marşı çaldırdı, Türkiye takım halinde üçüncülük elde etti.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 3 Aralık 2021 Cuma, 16:45

Bilek güreşi milli takım sporcusu Ahmet Yenerer, Romanya’nın Bükreş kentinde gerçekleştirilen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda üçüncü kez Dünya Şampiyonu unvanını elde etti.

Daha önce 2016 yılında Bulgaristan’da, 2019 yılında da Romanya’nın Köstence kentinde düzenlenen şampiyonalarda sağ el ile yarıştığı müsabakalarda tüm rakiplerini deviren Yenerer, iki kez Dünya şampiyonu olmuştu. Kariyerinde 4 Avrupa Şampiyonluğu da bulunan sporcu kilosunda 11 yıldır üst üste Türkiye Şampiyonu unvanını kimseye bırakmıyor.

Romanya’da büyükler ve masterlar kategorilerinde yarışan 50 yaşındaki sporcu, sağ el müsabakalarında ise yarı finalde kaybederek hedefine ulaşamadı.

Yenerer kariyerine bir Dünya Şampiyonluğu daha eklediği için mutlu olduğunu belirterek, “Bizlere destek veren teknik ve idari ekibimize teşekkür ediyorum. Güzel bir şampiyona geçirdik. Emeklerimizin karşılığını almak güzel” diye konuştu.

Turnuvada bayan masterler kategorisinde yarışan Gülendam Sarıbağ da Dünya Şampiyonu unvanı elde etti.

Diğer yandan şampiyonada Türk Milli Takımı takım halinde Dünya sıralamasında üçüncülük elde etti. Şampiyonada genç Türk sporcular 3 altın 4 bronz madalya kazandı. Türk sporcular, büyüklerde ise 2 altın, 2 gümüş ve 6 bronz madalya kazanmayı başardı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..